Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.10.2019 15:08 Miasto:Elbląg Kategoria:E-KULTURA TV Autor:Krzysztf Chaja Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Występy arystyczne na Baltic Cup 2019

Zapraszamy do obejrzenia występów artystycznych zaprezentowanych podczas 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca "Baltic Cup".

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”, który odbył się w Elblągu w dniach 11-13 października, to międzynarodowy turniej, na którym oprócz zmagań tancerzy i podziwiania grającej na żywo orkiestry, oglądać można dodatkowe występy artystyczne. W tym roku przed publicznością zaprezentowała się dziecięca formacja taneczna „Jantar”. Młodzi tancerze wykonali układ choreograficzny do muzyki z filmu "Król Lew", przygotowany pod okiem trenerów: Mateusza i Anny Czyżyk. Był to pierwszy występ publiczny nowej elbląskiej formacji. Przed publicznością wystąpiła również Wiktoria Sudomirska, tancerka elbląskiego klubu „Destination Dance Studio”, która jako jedyna Polka w października tego roku wystąpiła na Mistrzostwach Świata Disco Dance Federacji WDSF w Belgradzie, zajmując w finale 5. miejsce. Trenerem tancerki jest pani Milena Sikorska. Kolejny z pokazów należał do formacji Destination Kids z Elbląga. To reprezentanci Polski podczas organizowanych w Serbii Mistrzostw Świata i Pucharu Świata Disco Dance Federacji WDSF. Formacja zajęła tam pierwsze miejsce w kategorii juveniles disco dance open group. Trenerami formacji są panie Milena Sikorska i Wiktora Sudomirska. Współorganizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” to: Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli: Jan Widera, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal zrealizowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Występ Dziecięcej Formacji Tanecznej „Jantar”
This text will be replaced
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10179354

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.