Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.10.2019 10:24 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Zapisz dziecko na zajęcia tańca towarzyskiego do Promyka

Oczyma wyobraźni widzisz swoje dziecko na parkiecie mistrzostw świata w tańcu? Wierzysz, że Twoja pociecha ma talent i czuje rytm - nie trać czasu, zapisz dziecko na zajęcia tańca towarzyskiego do Centrum Tańca „Promyk”.

Jubileuszowa, 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”, która odbyła się w miniony weekend, była wielkim świętem tańca. Na parkiecie mogliśmy podziwiać najlepszych na świecie tancerzy, którzy rywalizowali o prymat w Turnieju.

Tak wielka impreza taneczna pozwala zaplanować w programie Festiwalu występy artystyczne. W tym roku mogliśmy podziwiać dziecięcą formację taneczną „Jantar”.

Dziecięca formacja nawiązuje do mistrzowskich tradycji. Przed laty wychowankowie Centrum Tańca „Promyk” sięgali po tytuły Mistrzów Świata.

- W Centrum Tańca „Promyk” wiszą na ścianach zdjęcia formacji z ubiegłych lat, finalistów i medalistów Mistrzostw Świata. Dzięki temu młodzi zawodnicy mają świadomość, że formacja w EKT „Jantar” działająca w strukturach CT Promyk to wieloletnia tradycja – mówi Mateusz Czyżyk, trener dziecięcej formacji tanecznej „Jantar”.

Taniec nie tylko sprawia ogromną frajdę, daje dużo więcej. Kto wie, kto w przyszłości odbierze medal za Mistrzostwo Świata. Co nie zmienia faktu, że należy wykonać ten jeden pierwszy, rytmiczny krok, czyli zapisać dziecko na zajęcia.

- Dlatego zachęcamy i zapraszamy dzieci do uczestnictwa w zajęciach tanecznych w Promyku. Każdy młody człowiek, który zacznie u nas trenować taniec towarzyski, może w przyszłości być częścią nas i tworzyć historię klubu – dodaje Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”.

Taniec łagodzi obyczaje i wzmacnia organizm. Ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka, zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Rozwija jego sprawność motoryczną, dzięki czemu zyskuje ono zwinność, jest bardziej wytrzymałe oraz gibkie. Taniec pobudza również wyobraźnię przestrzenną, uczy radzenia sobie z emocjami. Zajęcia taneczne dla dzieci znacząco zwiększają stopień pewności siebie, która jest niezwykle przydatna w dorosłym życiu. A ostrożnie stawiając kroczki, maluch uczy się koncentracji, rozwagi i skupienia. Krótko mówiąc – to coś dla ciała i coś dla ducha!

Kontakt: Biuro Centrum Tańca "PROMYK"

ul. Browarna 80

82-300 Elbląg

czynne od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00

tel. 55 611 01 30/40; tel. kom. 609 977 220

e-mail: promyk@swiatowid.elblag.pl

 

Taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży:

Sobota (mała sala)

12:00-13:.30

Niedziela (duża sala)

10:00-11:30

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11356
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8755544

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.