Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.10.2019 13:39 Miasto:Łęcze, gm. Tolkmicko Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf.nadesł. Placówka:Brak
Warsztaty szycia „Pojęciokształty” w Łęczu

W środę 23 października w Szkole Podstawowej im. Oddziału Straży Granicznej w Łęczu odbędą się warsztaty szycia różnych kształtów. Celem warsztatów będzie poznanie technik szycia i zdobienia prac metodą aplikacji i patchworku.

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają ogromny potencjał zmysłowy i intelektualny. Aby go skutecznie wykorzystać, trzeba nieustannie ćwiczyć, dostarczając możliwości tworzenia i konstruowania w różnych materiałach.

Podczas warsztatów biorące udział w nauce szycia dzieci opanują podstawowe umiejętności potrzebne do samodzielnego zaprojektowania oraz wykonania prac w technice patchworku, a także rozwiną umiejętność krojenia i szycia ręcznego oraz maszynowego. W kolejnym etapie warsztatów poznają sposoby łączenia warstw, pikowania, wykończenia patchworku oraz ozdabiania go przy pomocy aplikacji. Odkryją możliwości wykorzystywania prac metodą patchworku w ubiorze, wystroju wnętrz oraz poznają jego walory w pracy z grupą. Będzie to manualno-sensoryczny warsztat, podczas którego nie zabraknie twórczego projektowania, wycinania, zszywania i konstruowania.

W zajęciach wezmą udział dzieci i młodzież z Łęcza i okolic.

Warsztaty są częścią projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Jantar” we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Projekt ten jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, dedykowanym w szczególności dzieciom i młodzieży z małych miejscowości. Ma na celu umożliwienie im twórczego i aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżenie barier dostępu do kultury.

Projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11532
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9645587

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.