Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.10.2019 09:19 Miasto:Olsztynek Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf.nadesł. Placówka:Brak
Olsztynek zachęca młodzież do kręcenia filmów

W Olsztynku wystartowała siódma edycja Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń. Wydarzenie jest przestrzenią dla młodzieży do przedstawienia swojego otoczenia, osobistych doświadczeń i obserwacji za pomocą kamery czy telefonu komórkowego. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 7 listopada 2019 roku.

W ramach tegorocznego festiwalu ogłoszono dwa konkursy. Młodzież może zgłaszać krótkie formy filmowe (do 10 minut), zrealizowane w dowolnej konwencji oraz inspirowane otaczającą rzeczywistością. Do drugiego konkursu można zgłaszać spoty społeczne (do 60 sekund) prezentujące zagrożenia, przed jakimi stoi młody człowiek. Szczegółowe zasady zgłaszania prac znajdują się w Regulaminie Festiwalu, który został zamieszczony na stronach www.zamek.edu.pl oraz www.olsztynek.naszdomkultury.pl.

Festiwal Filmowy to już stały punkt w olsztyneckim kalendarzu imprez. Organizowany jest od 2013 roku. Ma charakter ogólnopolski i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Głównym celem wydarzenia jest inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności filmowej. W ramach Młodzieżowego Festiwalu Filmowego w Pracowni Filmoteki Szkolnej, działającej przy Zespole Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku odbędą się także spotkania z twórcami, warsztaty filmowe i projekcje filmów konkursowych.

Ogłoszenie wyników Festiwalu i rozdanie nagród laureatom nastąpi podczas Gali, która odbędzie się 14 listopada w Kinie „GRUNWALD” w Olsztynku. W 2018 roku Miejski Dom Kultury w Olsztynku pozyskał środki na cyfryzację olsztyneckiego kina z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dzięki temu, w zabytkowym obiekcie można oglądać najnowsze filmy podczas cyklicznych seansów.

Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja Przestrzeń organizowany jest w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, przez Młodzieżową Radę Miejską w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Dyskusyjny Klub Filmowy działający w Zespole Szkół w Olsztynku.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11890
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10759127

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.