Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.09.2019 07:58 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Elbląg ponownie stanie się stolicą tańca!

Już 11 października oczy tanecznego świata znów zwrócone będą na Elbląg. To w naszym mieście odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.

- Kiedy w 2000 roku przygotowywaliśmy się do pierwszej edycji Turnieju „Baltic Cup”, wiedzieliśmy, że to impreza z ogromnym potencjałem - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. - Przez wszystkie lata dokładaliśmy wielkich starań, aby „Baltic Cup” rozrastał się, zmieniał formułę, poszerzał ofertę zarówno dla tancerzy, jak i dla widzów. Dzięki ogromnej pracy wielu ludzi można z całą stanowczością powiedzieć, że Festiwal „Baltic Cup” jest dziś jednym z największych wydarzeń tanecznych w Polsce i Europie Północnej - dodał Antoni Czyżyk.

O randze i popularności Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” świadczy fakt, że podobnie jak w poprzednich latach, i w tym roku, zgromadzi on pary taneczne z całego świata, w różnym wieku i na różnym etapie kariery sportowej. Co ważne, tegorocznej edycji MFT „Baltic Cup” towarzyszyć będą otwarte mistrzostwa Polski - 25. Polish Open Championships, które już po raz trzeci odbywać się będą w ramach „Baltic Cup”. W mistrzostwach tych mogą wziąć udział także pary spoza naszego kraju. Na parkiecie w hali sportowo-widowiskowej MOSIR przy Al. Grunwaldzkiej będzie można podziwiać dzieci, pary młodzieżowe, dorosłych oraz seniorów. Zaprezentują się oni w tańcach standardowych i latynoamerykańskich przed uznaną, międzynarodową komisją sędziowską.

- Aspekt sportowy Festiwalu jest dla nas bardzo istotny - dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu, prezes Stowarzyszenia „Jantar”. - Dlatego podczas każdej edycji „Baltic Cup” gwarantujemy zawodniczkom i zawodnikom, biorącym udział w turnieju, najlepszą z możliwych obsad sędziowskich. W tym roku startujących oceniać będzie kilkudziesięciu zagranicznych i polskich sędziów - mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur.

20. edycja „Baltic Cup” będzie obfitować w pary taneczne stanowiące europejską czołówkę, ponieważ podczas Festiwalu odbywają się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Standard i Latin. Warto dodać, że tej rangi turnieje, czyli World Open, w obu stylach: latynoamerykańskim i standardowym, mogą odbyć się w danym kraju tylko dwa razy w ciągu roku. To, że odbywają się właśnie w Elblągu, stanowi ogromny powód do dumy. 

W tym roku, już po raz drugi, podczas Festiwalu rozgrywany będzie turniej dla dzieci pod auspicjami Dance Sport Europe, czyli Europejskiej Federacji Tańca – będzie to Grand Prix Europy Par Dziecięcych (DSE Children European Grand Prix), ogólnoeuropejska seria wysokich rangą turniejów rankingowych.

- Dance Sport Europe to europejska agenda World Dance Sport Federation (WDSF) - wyjaśnia Antoni Czyżyk, który jest także wiceprezesem WDSF ds. Rozwoju. - Są to zawody stanowiące część ogólnoeuropejskich serii wysokich rangą turniejów rankingowych skierowanych do najlepszych par dziecięcych.

20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca “Baltic Cup” będzie niebywale atrakcyjnym wydarzeniem dla zgromadzonej na trybunach publiczności. Stało się już tradycją turnieju, że podczas sobotnich i niedzielnych finałów najlepsi zawodnicy tańczą do muzyki na żywo, granej przez Orkiestrę Filharmonii z Grodna, pod kierownictwem Borisa Myagkova. Podczas gali wieczornej w sobotę i niedzielę nie zabraknie również pokazów artystycznych.

- Dlatego zachęcamy do zakupu biletów w przedsprzedaży na Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”. Sprzedaż już trwa. Do 8 października włącznie lub wyczerpania ilości promocyjnych wejściówek - przygotowaliśmy ich 500 sztuk - bilety kosztują 25 zł od osoby - zachęcają organizatorzy.

Promocja dotyczy tylko biletów kupowanych w kasie CSE „Światowid” na miejscu.


Bilety można kupić w kasie Kina Światowid przy placu Jagiellończyka lub zarezerwować i kupić on-line na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl. Bilety dostępne będą także podczas trwania Festiwalu w kasie hali sportowo-widowiskowej MOSIR przy Al. Grunwaldzkiej.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11355
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8755309

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.