Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.09.2019 11:20 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Stań w szranki z ortografią!

Zasady ortograficzne w języku polskim i cały zestaw wyjątków od reguł spędzają sen z powiek niejednemu z nas... Mała czy wielka litera, z łącznikiem czy bez, „ch” czy „h”? Jeśli lubcie wyzwania - a ortografia to nie lada wyzwanie – weźcie udział w Dyktandach o tytuł "Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa 2019". Na konkurs ortograficzny zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Do udziału w dyktandach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Konkurs, podzielony na cztery kategorie wiekowe, odbędzie się w następujących terminach:

 - uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych - 17 września (wtorek),

 - uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych - 18 września (środa),

 - uczniowie szkół ponadpodstawowych - 19 września (czwartek),

 - dorośli - 20 września (piątek).

W każdej kategorii wiekowej rywalizować będą 3-osobowe zespoły. Najlepsze z nich zakwalifikują się do Wielkiego Dyktanda, zaplanowanego na 25 września podczas Pikniku Ortograficzno-Językowego. Ale to nie koniec atrakcji: w ramach Pikniku odbędzie się debata pt. „Blaski i cienie Internetu” z udziałem ekspertów, poświęcona komunikacji w mediach społecznościowych. Ponadto przygotowane zostaną stacje ortograficzno-językowe, gdzie każdy uczestnik Pikniku będzie mógł wziąć udział w grach i quizach językowych. Przy każdej stacji będzie można wykonać zadanie ortograficzne bądź językowe, a najlepsi wezmą udział w losowaniu nagród.

 - Chcemy pokazać dzieciom i dorosłym, że przez zabawę też można się wiele nauczyć. Zapraszam do udziału w naszych dyktandach i życzę wszystkim powodzenia – mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid”.

Aby wziąć udział w dyktandzie, do 16 września 2019 r należy dokonać zgłoszenia 3-osobowego zespołu za pośrednictwem poczty elektronicznej: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl albo telefonicznie: 55 611 20 77 lub nr kom. 601 917 817. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Projekty – „Ojczysty – Lubię to!”. Zapraszamy do kontaktu.

Projekt „Ojczysty – lubię to!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11362
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8816008

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.