Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.09.2019 10:51 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Weekend Seniora w „Światowidzie”

Warsztaty z witrażu, warsztaty ceramiczne, a także zajęcia sportowe Fit Ball - to przygotowana przez „Światowid” oferta dla seniorów, których zachęcamy i zapraszamy do udziału w akcji „60+Kultura”.

Przed nami siódma już edycja akcji inicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+Kultura”, do której przyłączyło się Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. W ostatni weekend miesiąca, w dniach od 27 do 29 września, seniorzy będą mogli za symboliczną opłatą skorzystać z oferty kulturalnej przygotowanej przez „Światowid”.

- Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Chcemy zachęcić seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, proponując im udział w warsztatach przygotowanych przez „Światowid” oraz Centrum Tańca „Promyk” – powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”.

Tworzymy w szkle, czyli „Szklane Refleksy”

Warsztaty plastyczne „Szklane Refleksy” będą miały na celu zapoznanie uczestników z witrażem Tiffany’ego. Nazwa techniki pochodzi od amerykańskiego artysty Louisa Tiffany’ego, który był prekursorem wzornictwa lamp witrażowych. Ta technika wykonywania witraży polega na łączeniu ze sobą szklanych elementów za pomocą miedzianej taśmy i cyny. Jest idealna do realizowania projektów składających się z niewielkich elementów. Warto zdobywać tego typu umiejętności, robiąc coś twórczego i pożytecznego zarazem.

Warsztaty plastyczne „Szklane Refleksy” odbędą się dnia 27 września 2019 o godz. 11.00. Ilość miejsc ograniczona – 10 osób.

Sport to zdrowie

Kolejna propozycja przygotowana została przez Centrum Tańca „Promyk” i jest to atrakcja aktywizująca seniorów. FIT BALL, bo o nim mowa, to ćwiczenia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem dużych dmuchanych piłek, które pomogą wzmocnić mięśnie i pozbyć się bólu kręgosłupa, a także poprawić równowagę oraz zachować prawidłową postawę.

Warsztaty „Fit Ball” odbędą się dnia 28 września 2019 o godz. 16.00 w Centrum Tańca „Promyk”. Ilość miejsc ograniczona – 22 osoby.

W pracowni ceramicznej, czyli twórcza inspiracja

Ceramika jest jedną z najstarszych technik twórczości, a sztuka garncarska wymyka się działaniu czasu. Zetknięcie się z tak plastycznym materiałem będzie okazją do twórczego i atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. Praca z gliną uczy planowania, koncentracji i cierpliwości. Zajęcia są zaproszeniem do poznawania i tworzenia prostych klasycznych kształtów, które stają się najlepszą inspiracją.

Warsztaty ceramiczne odbędą się dnia 29 września 2019 o godz. 11.00. Ilość miejsc ograniczona – 10 osób.

Bilety wstępu w cenie 5 zł (za każde pojedyncze zajęcia) można nabywać wyłącznie w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11362
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8816159

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.