Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.09.2019 14:03 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Trwają zapisy na zajęcia w „Światowidzie”

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na mnóstwo atrakcyjnych zajęć artystycznych.

Zajęcia taneczne w Centrum Tańca „Promyk” dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat w soboty będzie odbywała się Rytmika, czyli zajęcia ruchowe oraz nauka podstaw tańca w formie zabawy.

- Nieco starsze dzieci (4-6 lat) zapraszamy do Dziecięcej Akademii Tańca - zapraszają organizatorzy. - Tu nauczą się podstaw tańca nowoczesnego i ludowego, a przede wszystkim tańca towarzyskiego, który pomaga rozwinąć pamięć ruchowo-taneczną i koordynację ciała.

Zajęcia dla początkujących będą odbywały się raz w tygodniu, należy wybrać dzień, w którym dziecko będzie uczęszczało na zajęcia: poniedziałek lub sobotę.

Taniec towarzyski dla dzieci i młodzieży to z kolei propozycja dla dzieci w wieku 7-15 lat. Młodzi ludzie będą się uczyć kroków walca angielskiego, wiedeńskiego czy rumby, a ponadto będą mogli zyskać prawidłową postawę oraz wiedzę o tym, jak kulturalnie zachować się w każdej sytuacji. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu: w sobotę i niedzielę.

Dzieci w wieku 6-11 lat w środy i piątki zapraszamy na zajęcia Hip-Hop, a nieco młodsze dziewczynki, bo od 5 roku życia, zapisać można na Gimnastykę artystyczną, która łączy w sobie elementy akrobatyki, baletu i tańca.

CT „Promyk” dla dorosłych i seniorów               

- Dorosłym proponujemy niedzielne zajęcia z tańca towarzyskiego – dla par, które chcą doskonale czuć się na parkiecie - zachęcają organizatorzy. - Z kolei we wtorki i czwartki mamy propozycję na relaks, wzmocnienie mięśni, odciążenie kręgosłupa i obniżenie poziomu stresu. Pilates, bo o nim mowa, zawiera elementy jogi, baletu i ćwiczeń siłowych, których istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni.

Natomiast wyrzeźbić ciało i spalić kalorie pomogą Stepy platformy, za pomocą których wykonujemy rozmaite układy choreograficzne polegające na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby (środa i piątek). Najbardziej intensywne będą zajęcia pomagające wymodelować ciało, wzmocnić wszystkie partie mięśni i spalić kalorie, czyli Stay Fit trening funkcjonalny (poniedziałek i środka).

- We wtorki i czwartki wszystkim Paniom polecamy zajęcia Lady Latino z elementami bachaty oraz zajęcia z wykorzystaniem dużych dmuchanych piłek, czyli Fit ball - opowiadają organizatorzy. - W piątki zapraszamy na chińską gimnastykę zdrowotną i relaksacyjną, czyli Tai Chi.

W Centrum Tańca „Promyk” odbywają się też zajęcia dla seniorów – pary mogą w niedzielę uczęszczać na Taniec towarzyski. Z kolei w pozostałe dni tygodnia na zajęcia indywidulane: w środy na Fit ball 60+, a w poniedziałki na Senior dance, podczas których będzie można nauczyć się podstaw tańca towarzyskiego.

Wszystkie zajęcia w Centrum Tańca „Promyk”, mieszczącym się przy ul. Browarnej 80, rozpoczynają się 16 września, a do końca września zajęcia są bezpłatne.

Warsztaty plastyczne i ceramiczne dla młodzieży i dorosłych

Propozycją dla osób powyżej 18 lat są różnorodne działania plastyczne, które odbywać się będą w pracowniach CSE „Światowid” w każdy wtorek. Zajęcia skierowane są do osób, które chcą poznać zasady technik malarskich na płótnie i tkaninach, techniki pisania ikon pigmentami naturalnymi, wyrobu ceramiki i szkła artystycznego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 października.

Z kolei młodzież w wieku 11-14 lat może uczęszczać na zajęcia plastyczne, podczas których zapozna się z malarstwem farbami akrylowymi, akwarelowymi oraz olejnymi, papieroplastyką, ekoplastyką, podstawami ceramiki oraz szkła artystycznego. Program spotkań jest elastyczny i dostosowany do preferencji i zainteresowań uczestników, aby każdy znalazł obszar plastyki, w którym czuje się najlepiej. Zajęcia te będą odbywały się w środy, a pierwsze spotkanie już 2 października.

Wszyscy chętni – dzieci, młodzież i dorośli – mogą zapisać się na zajęcia z ceramiki. Termin zajęć to poniedziałek, start - 7 października. Uczestnicy tworzyć będą prace w różnych rodzajach gliny, uczyć się tworzenia kompozycji płaskich i przestrzennych.

Sekcja wokalna dla dzieci i młodzieży

W tym roku zajęcia w sekcji wokalnej prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat oraz dla młodzieży w wieku od 10 do 14 lat. Zajęcia wokalne będą odbywały się raz w tygodniu – we wtorki. Uczestnicy będą pracowali nad warsztatem wokalnym, świadomością głosu, emisją, dykcją i kształtowaniem słuchu w śpiewie.

Pierwsze spotkanie, będące przesłuchaniem kwalifikacyjnym, odbędzie się w poniedziałek, 9 września od godz. 16.00 do 17.00 - dla dzieci, a dla młodzieży – we wtorek 10 września od godz. 16.00 do 17.30.

Aby zapisać się na zajęcia w CSE „Światowid”, wystarczy zadzwonić pod numer: 55 611 20 50 lub wysłać maila na adres: info@swiatowid.elblag.pl. Więcej szczegółowych informacji - w tym harmonogram i informacje o kosztach uczestnictwa w zajęciach - znaleźć można na stronie: www.swiatowid.elblag.pl (zakładka Kursy i sekcje).

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10398294

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.