Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 31.08.2019 09:44 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Spotkanie upowszechniające rezultaty projektu „Taniec bez granic”

W poniedziałek, 2 września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędzie się spotkanie upowszechniające działania w projekcie „Taniec bez granic”, w którym uczestniczyli tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” i  lwowskiego Klubu Sportowego „Dynamo”.

Na przełomie lipca i sierpnia w malowniczej Iławie na obozie tanecznym spotkała się grupa młodzieży z Polski i Ukrainy - łącznie 38 młodych osób w wieku od 12 do 20 lat wraz z czteroma opiekunami. Tancerze przez 10 dni wspólnie trenowali sportowy taniec towarzyski, a także brali udział w licznych warsztatach i atrakcjach, mających na celu zintegrowanie ich i wzajemne przybliżenie dwóch kultur. Poznawali się podczas wspólnych wycieczek, rozegranych meczy i warsztatów, na których kręcili filmiki, gotowali, a także tworzyli i przygotowywali wystawy.

Jak wyglądało życie obozowe młodzieży polskiej i ukraińskiej, będzie można zobaczyć w poniedziałek, 2 września podczas spotkania upowszechniającego projekt „Taniec bez granic”. Spotkanie odbędzie się o godz. 17:00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. W trakcie spotkania zostanie pokazany klip stworzony na podstawie filmików kręconych przez uczestników obozu, filmiki z warsztatów filmowych, a także materiały związane z realizacją projektu.

- Będzie można również obejrzeć dwie wystawy przygotowane na obozie przez tancerzy – mówi Magdalena Czarnocka–Kaptur, Prezes Stowarzyszenia „Jantar”. - Pierwsza to wystawa stworzona na warsztatach plastycznych „Zaprojektuj coolturę”, podczas których powstały prace przedstawiające stroje taneczne inspirowane polską i ukraińską kulturą ludową. Druga wystawa zdjęć, zatytułowana „Sąsiedzi”, pokazuje atrakcyjne miejsca w Polsce i na Ukrainie, które według młodzieży warto zobaczyć.

Wystawy eksponowane będą na I oraz II piętrze holu w CSE "Światowid".

- Bardzo się cieszymy, że zrealizowaliśmy taki projekt – mówi Antoni Czyżyk, trener główny Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. – Przyniósł on cały szereg korzyści. Młodzież zawarła międzynarodowe przyjaźnie, zdobyła wiedzę o odmiennej kulturze i zwyczajach, przekonała się też, jak łatwo można porozumiewać się z kolegami ze Wschodu. Zamierzamy podtrzymywać kontakty ze stroną ukraińską i dążyć do tego, aby to spotkanie nie było jedyne.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie „Jantar” w partnerstwie z Klubem Sportowym „Dynamo” ze Lwowa.

„Taniec bez granic” sfinansowany jest z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11356
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8755568

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.