Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.08.2019 10:07 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Międzynarodowo dla seniorów

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na warsztaty adresowane do edukatorów pracujących na rzecz seniorów. Warto, bo swoje sposoby na aktywizację najstarszych zdradzą jedni z najlepszych w tej dziedzinie w Europie – stowarzyszenie AIFED z Hiszpanii.

Pod koniec września w CSE „Światowid” odbędą się dwa spotkania warsztatowe. Jedno adresowane do kadry (edukatorów, instruktorów, animatorów), pracującej na rzecz seniorów, drugie do samych seniorów. Bez obaw o barierę językową — uczestników wesprze tłumacz. Udział w obu szkoleniach jest bezpłatny. Warsztaty są częścią międzynarodowego projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”, którego liderem jest CSE „Światowid” w Elblągu. Projekt polega na wymianie dobrych praktyk „Światowida” we współpracy z instytucjami z trzech krajów — Hiszpanii, Włoch i Niemiec.

 Warsztaty dla edukatorów odbędą się w terminie od 23 do 25 września br.

- Na zajęciach nasi partnerzy z Hiszpanii podzielą się swoją wiedzą z zakresu wolontariatu senioralnego, projektowania działań angażujących seniorów i motywowania ich – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Z kolei 26 września w CSE „Światowid” stowarzyszenie AIFED z Hiszpanii przeprowadzi warsztaty dla seniorów.

- Uczestnicy spotkania nauczą się między innymi wykonywania fotografii w zależności od rodzaju przedmiotu i dowiedzą się jak „czytać światło” w zależności od pory dnia – zapowiadają koordynatorzy projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”.

Każdy uczestnik warsztatów fotograficznych powinien mieć: aparat fotograficzny lub smartfon, nośnik do przechowywania danych (pendrive).

Stowarzyszenie AIFEDregionalna organizacja, działająca w dziedzinach edukacji, kultury, integracji i zatrudnienia, rezydująca w Granadzie w Hiszpanii. Stowarzyszenie tworzy programy edukacyjne dla instruktorów i animatorów, pracowników firm i osób prywatnych. Stowarzyszenie współpracuje z organami administracji publicznej i prywatnymi instytucjami w ramach wspierania edukatorów, którzy pracują z osobami zmagającymi się z różnego rodzaju życiowymi i społecznymi ograniczeniami, ryzykiem marginalizacji czy wykluczenia — w tym seniorów, zmagających się z trudnościami adaptacyjnymi.

Szczegółowy program warsztatów jest dostępny na www.swiatowid.elblag.pl.

Więcej informacji oraz zapisy: Dagmara Behrendt-Nowicka, telefon: 55 611 20 59
lub 605 636 670, e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.

Projekt „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11333
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8583394

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.