Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.08.2019 11:27 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wystawy Autor:inf.nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Warmiński świt

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w czwartek, 22 sierpnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy pt.: „Warmiński świt. Moje 40 lat za obiektywem”– Jacka Zawadzkiego.

Tematem prac prezentowanych na wystawie jest urok i klimat towarzyszący wschodowi słońca na Warmii. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane między godziną 2:30 w nocy a 8:30 rano. Zwyczajny na pozór kawałek łąki aranżowany tą porą dnia i zupełnie innym od dziennego oświetleniem pokazuje swoje nowe oblicze. Pomimo stosowania aparatu i technik cyfrowych, Jacek Zawadzki uważa, że jego stylizowane światłem zdjęcia są bliższe fotografii klasycznej, a cyfrowy proces powstawania jest jedynie digitalizowaną drogą, która prowadzi do uzyskania zamierzonych efektów.

Pomimo że obecne technologie pociągnęły za sobą zmianę środków do tworzenia fotografii w kierunku narzędzi cyfrowych, to tematem przeważającym w wykonywanych zdjęciach pozostał krajobraz. Wielu fotografików odeszło od klasycznego wizerunku fotografii i dało się ponieść całkowicie technice cyfrowej, mającej prawie nieograniczone środki wyrazu i przetwarzania graniczące z grafiką. Stąd pytanie – dlaczego właśnie krajobraz ?

Krajobraz jest tym co nas otacza, zmienia się, przemija, a nierzadko zaskakuje bogactwem lub prostotą formy. Wzmocnienie tych delikatnych niuansów poprzez proces tworzenia fotografii pozwala twórcy podkreślić zjawisko i wydobyć czasami bardzo ukryte piękno lub surowość natury.

Jacek Zawadzki - urodził się w Olsztynie i tu mieszka na stałe. Pasjonuje się fotografią i tym zajmuje się od czterdziestu lat. Członek Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1980 r., później Fotoklubu Olsztyńskiego. Uczestnik i laureat wielu konkursów fotografii krajobrazowej i Biennale Krajobrazu Polskiego. Członek Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33. Wystawa będzie czynna do 11.09. 2019 r.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11362
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8810589

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.