Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.08.2019 09:56 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Rusza projekt „Akademia +60”

Już od września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu rozpoczną się bezpłatne warsztaty dla seniorów, realizowane w ramach projektu „Akademia +60”. W projekcie przewidziane są zajęcia filmowe, artystyczne, języka angielskiego, jogi śmiechu oraz warsztaty
z zakresu nowych technologii. Zainteresowani seniorzy już teraz mogą zgłaszać chęć udziału
w poszczególnych warsztatach.  

- Raz w tygodniu, pod okiem profesjonalistów, seniorzy będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach tematycznych – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – W ramach bloku zatytułowanego „Radość tworzenia” odbywać się będą zajęcia rozwijające pasje
i zainteresowania artystyczne
. Doświadczeni mentorzy z pewnością zainspirują uczestników do podjęcia wielu nowych działań.

Zajęcia filmowe będą polegały na zgłębianiu elementów sztuki i wiedzy filmowej. Uczestnicy opracują scenariusz krótkiego filmu, który pokaże różne sposoby spędzania czasu na emeryturze. Seniorzy poznają tajniki filmowania, wezmą udział w ćwiczeniach z montażu filmowego, zgłębią tajemnice pracy przed i z kamerą. Efektem ich pracy będzie krótki film.

Kolejną propozycją z projektu „Akademia +60” będą warsztaty „DIY - zrób to sam”.

To coraz bardziej popularna metoda tworzenia ozdób i przedmiotów użytkowych. Własnoręcznie wykonany prezent czy dekoracja do mieszkania z pewnością będzie cieszył dłużej – przekonują autorzy projektu. – Ponadto jest to świetna okazja, by rozwinąć lub poznać nowe pasje. Warsztaty „DIY - zrób to sam” będą również dobrym pretekstem do wyjścia z domu, do spędzenia go w twórczej atmosferze oraz okazją do poznania ciekawych osób.

Z kolei warsztaty języka angielskiego z elementami teatru to propozycja w formie eksperymentu artystycznego, którego efektem końcowym będzie spektakl teatralny w języku angielskim. Przygotowania do spektaklu będą prowadzone w nowatorski sposób. W trakcie zajęć seniorzy, prócz nauki języka obcego, będą poznawać podstawowe techniki aktorskie związane z improwizacją. Zgłębią metody pracy z ciałem i skutecznego wyrażania emocji.

Nietypową propozycją dla uczestników projektu „Akademia +60” będzie z kolei joga śmiechu.

- Joga śmiechu to nie tylko unikalna metoda gimnastyczna. Jest to również ścieżka rozwoju osobistego. To ćwiczenia, które prowadzą do spontanicznego radosnego śmiechu – informują organizatorzy. - Mimo lekkiej formy, metoda ta ma wiele poziomów i zastosowań. Wykonywane przez seniorów regularne ćwiczenia wpłyną na system energetyczny, pogłębią oddech, dzięki czemu będą przeciwdziałać wielu chorobom wynikającym np. ze stresu, czy niskiej odporności. Dadzą też uczucie szczęścia i radości.

Warsztaty odbywać się będą w siedzibie partnera projektu, którym jest Stowarzyszenie „Babska Wyspa – Strefa Pozytywnej Energii”.

Drugi blok warsztatowy, zatytułowany „Senior w sieci”, wychodzi naprzeciw potrzebom osób starszych i proponuje warsztaty z zakresu nowych technologii.  Zajęcia obejmą naukę obsługi smartfona, instalowania aplikacji na smartfonie, wyszukiwania informacji w Internecie czy korzystania z internetowego programu graficznego CANVA (https://www.canva.com/pl_pl/).

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy. Szczegółowe informacje oraz zapisy: Dagmara Behrendt-Nowicka, telefon: 55 611 20 59 lub 605 636 670, e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10397785

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.