Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 31.07.2019 11:48 Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Brak
Taniec bez granic – spotkanie polskich i ukraińskich tancerzy

Od niedzieli w Iławie trwa projekt „Taniec bez granic” w ramach którego tancerze z Polski i Ukrainy wspólnie trenują sportowy taniec towarzyski oraz integrują się, inspirują i tworzą.

Projekt skierowany jest do tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar oraz tancerzy z klubu Dynamo ze Lwowa, którzy spotkali się na obozie sportowym. Łącznie w zadaniu udział bierze 20 osób z Polski  i 20 osób z Ukrainy. Tancerze przez trzy wspólnie spędzone dni integrowali się i brali udział w różnych zajęciach.

- Tematem przewodnim projektu jest taniec dlatego najwięcej czasu uczestnicy spędzają na warsztatach tanecznych - mówi Krzysztof Taurogiński, opiekun grupy elbląskich tancerzy. – Na początku oczywiście największy problem stanowił język, ale teraz młodzież doskonale już sobie radzi. Pierwsze lody zostały przełamane właśnie na sali tanecznej i podczas wyjścia na basen, gdzie nie potrzeba słów do porozumienia. Umiejętności językowe szkolimy na spotkaniach, na których nawzajem uczymy się polsko-ukraińskich słówek i zwrotów.

Obóz pod hasłem „Taniec bez granic” potrwa do 6 sierpnia. Tancerze mają już za sobą zwiedzanie Iławy wraz z szukaniem zabytków, wspólne śpiewy podczas karaoke. Codziennie wieczorem spotykają się by omówić miniony dzień, wymieniać się refleksjami, jak również szukać różnic i podobieństw w nawykach oraz zwyczajach obu grup. Przed nimi jeszcze dużo wyzwań i działań.

- Dziś mają zaplanowane warsztaty plastyczne, podczas których będą tworzyli stroje taneczne zainspirowane kulturą ludową swojego kraju – mówi Krzysztof Taurogiński. – Przed nimi jeszcze między innymi wyprawy kajakowe, warsztaty tworzenia filmików, warsztaty kulinarne, nauka polskich i ukraińskich tańców ludowych i tworzenie galerii zdjęć pod hasłem „Sąsiedzi”. 

Zdjęcia z projektu Taniec bez granic dostępne są na stronie www.promyk.elblag.pl

„Taniec bez granic” sfinansowany z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą i realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Jantar, a partnerem Klub sportowy Dynamo ze Lwowa.  

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11393
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8971975

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.