Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.07.2019 07:33 Miasto:Kadyny Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf.nadesł. Placówka:Brak
Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży w Kadynach

Już 29 lipca Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci i młodzież z Kadyn i okolicznych miejscowości do wspólnej zabawy i integracji. Udział w warsztatach jest bezpłatny

W myśl zasady „uczyć i bawić”, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu przygotowało  wakacyjną ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży z naszego regionu. Na początku lipca odbyły się warsztaty „Ortografia z uśmiechem” i warsztaty dziennikarskie skierowane do uczniów Szkoły Podstawowej w Słobitach.

- Na warsztatach ortograficzno-dziennikarskich w Słobitach gościliśmy nie tylko uczniów tamtejszej szkoły, ale także dzieci i młodzież przyjezdną, która spędzała wakacje u swoich rodzin na wsi. Zajęcia zrealizowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dzięki środkom finansowym pozyskanym z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Ojczysty – lubię to!”, będącego częścią programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019” – mówi Urszula Zajko-Olejniczak, koordynator projektu.

Warsztaty opierają się na innowacyjnych metodach nauczania i zasadzie „uczyć bawiąc”, tak aby uczestnicy zajęć mieli przyjemność obcowania z ortografią i językiem polskim. Wcielając się przy tym w rolę dziennikarza, mogą poznać specyfikę dzisiejszych mediów, metody zdobywania informacji, zbierania dokumentacji, formułowania tematów i pisania artykułów prasowych. Kolejne zajęcia odbędą się w Kadynach.

- Realizowanie przez nas działań projektowych w okresie letnim ma na celu uatrakcyjnienie wakacji  dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich, które spędzają ten czas w domu. Udział w warsztatach prowadzonych metodą gier i zabaw edukacyjnych, bogatych w konkursy z nagrodami, będzie wyjątkową okazją do zdobywania wiedzy, rozwijania swojej kreatywności i integracji z rówieśnikami. Zapraszamy na wyśmienitą, popołudniową, twórczą zabawę młodych mieszkańców Kadyn i sąsiednich miejscowości – dodaje koordynator.

Warsztaty odbędą się w poniedziałek 29 lipca o godz. 16.00 w Wiejskiej Świetlicy w Kadynach. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zainteresowani mogą zgłaszać swój udział telefonicznie pod numerem: 55 611 20 50 lub pocztą mailową na adres: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl, a także osobiście w Wiejskiej Świetlicy w Kadynach.

Warto również wspomnieć, że działania podejmowane w projekcie „Ojczysty – lubię to!” dedykowane są nie tylko najmłodszym - we wrześniu tego roku wszyscy mieszkańcy naszego regionu: dzieci, młodzież i dorośli, będą mieli szansę zmierzyć się z ortografią, biorąc udział w dyktandach konkursowych. Zwieńczeniem projektu będzie zaś „Piknik ortograficzno–językowy”, podczas którego wyłoniony zostanie „Najlepszy Warmińsko-Mazurski Ortograf 2019”.

Projekt „Ojczysty – lubię to!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161316

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.