Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.07.2019 09:27 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Warsztaty dla niemieckich studentów informatyki

Po raz 14 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu gości studentów z zaprzyjaźnionej Walter-Eucken-Schule w Karlsruhe. Przez dwa tygodnie w Instytucie Informatyki Stosowanej odbędzie się polsko-niemiecki letni kurs poświęcony budowie i eksploatacji dronów.

Międzynarodowy kurs rozpoczął się 10 lipca, a zakończy 24 lipca br. Przez ten czas kadra PWSZ w Elblągu poprowadzi warsztaty informatyczne dla ośmiorga niemieckich studentów z Walter-Eucken-Schule w ramach europejskiego programu Erasmus +.

Podczas zajęć w laboratoriach komputerowych młodzi informatycy będą mieli między innymi okazję sprawdzić na symulatorach lotu swoje umiejętności w zakresie pilotażu dronów. Poznają oni również zastosowania dronów w inspekcjach jednostek morskich (statki hydrograficzne), inspekcjach linii energetycznych i kontroli obiektów przemysłowych. Warsztaty odbędą się również terenie elbląskiej starówki, gdzie studenci wezmą udział w przelotach symultanicznych nad wykopaliskami prowadzonymi przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Zgodnie z programem podczas wizyty na zamku w Radzyniu Chełmińskim niemiecka młodzież zostanie zapoznana z tajnikami fotografii lotniczej oraz sposobami filmowania z powietrza.

- Zaproponujemy naszym gościom, aby zmierzyli się z pilotażem kładrokopterów,  przede wszystkim poprzez podjęcie próby ich nie zniszczenia – mówi dr inż. Henryk Olszewski, wykładowca w Instytucie Informatyki Stosowanej PWSZ w Elblągu.

W trakcie zajęć laboratoryjnych studenci poznają oprogramowanie analizujące zdjęcia i filmy oraz będą generować modele 3D tych obiektów, wcześniej rejestrowane z powietrza za pomocą dronów.

- Wykonanie wszystkich powyższych zadań sprawi, że niemieccy goście wyjadą z Polski z wydrukowanymi w technologii przyrostowej modelami 3D budynków naszej starówki oraz zamku w Radzyniu Chełmińskim. Miejmy nadzieję, że modele te zachęcą następne grupy studentów z uczelni w Karlsruhe do wizyt na naszej Uczelni i zwiedzania Elbląga oraz okolic – dodaje dr inż. Olszewski.

W programie wizyty, oprócz nauki, znajduje się m.in.: zwiedzanie miejsc związanych z historią i kulturą Elbląga, Malborka, Trójmiasta oraz Warszawy.

Elbląska PWSZ może poszczycić się współpracą z partnerami międzynarodowymi i posiada łącznie 30 umów partnerskich w ramach Programu Erasmus+. Dzięki programowi studenci i pracownicy mogą wyjeżdżać do Czech, Turcji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Macedonii Północnej, Chorwacji, Włoch, Portugalii, Grecji, Francji, Bułgarii, na Słowację, Węgry, Litwę i Łotwę.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10181907

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.