Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.07.2019 09:50 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Taniec bez granic

Idea otwartości wobec innej kultury, integracja poprzez wspólną pasję i wspólne działania przyświeca projektowi „Taniec bez granic”, w ramach którego młodzież z Elbląga i z Ukrainy spędzi aktywnie i różnorodnie czas w Iławie.

28 lipca rozpoczyna się realizacja projektu „Taniec bez granic” sfinansowanego z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. Pomysłodawcą i realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Jantar.  W zadaniu udział weźmie młodzież – 20 tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar oraz 20 tancerzy z klubu tanecznego Dynamo z Ukrainy, którzy uczestniczyć będą w 9-dniowym obozie zorganizowanym w Iławie.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie współpracy między młodzieżą z Polski i Ukrainy, pogłębienie wiedzy na temat dwóch kultur oraz  zaszczepienie otwartości i akceptacji na wielokulturowość.

- Młodzież łączy wspólna pasja jaką jest taniec towarzyski, dzięki czemu łatwiej będzie przełamać pierwsze lody  – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, prezes Stowarzyszenia Jantar – Podczas projektu tancerze z Ukrainy i Polski wspólnie będą rozwijać swoją pasję, uczestnicząc w treningach tanecznych. Dodatkowo stworzymy dla nich przestrzeń do budowania dialogu oraz integracji poprzez szereg warsztatów i działań. Część z działań będą musieli sami przygotować, dzięki czemu szybciej nawiążą relacje.

Młodzież weźmie udział między innymi w warsztatach kulinarnych, dzięki którym zapozna się z tradycyjnymi potrawami polskimi i ukraińskimi, warsztatach plastycznych, na których projektować będzie stroje inspirowane kulturą ludową obu krajów a także w warsztatach filmowych, których wynikiem będą filmy promujące idee dialogu międzykulturowego, równości, wzajemnego uczenia się i otwartości wobec siebie nawzajem. Dodatkowo samodzielnie przygotują galerię zdjęć pod nazwą „Sąsiedzi” ukazującą interesujące i charakterystyczne dla obu krajów miejsca, zorganizują wycieczki i grę miejską.

- Realizacja tego typu projektów to cały szereg korzyści – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur. - Młodzież uczy się współpracy, samodzielnego działania, tolerancji względem innego człowieka, narodu, czy zwyczajów, a także zawiera międzynarodowe przyjaźnie.    

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11355
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8753975

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.