Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.07.2019 11:46 Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Wakacyjnie i kreatywnie w Światowidzie i regionie
Półkolonie w Markusach
Półkolonie w Markusach (fot. inf. nadesł.)

To są dopiero wakacje! Odpoczynek od szkoły i obowiązkowych zajęć, ale jakże kreatywnie. Od poniedziałku w Markusach trwają pięciodniowe półkolonie literacko-teatralne dla dzieci i młodzieży, zaś w Kinie Światowid warsztaty filmowe dla przedszkolaków.

- Okres wakacji to moment, kiedy staramy się realizować dodatkowe, atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych – informuje Antoni Czyżyk, Dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. –  Co ważne, każdego roku  wychodzimy z inicjatywami poza mury naszej instytucji, poza granice naszego miasta.

Efekty? Już w najbliższy piątek (5 lipca) o godz. 10.00 w Sali Kameralnej Kina Światowid odbędzie się premiera krótkiego filmu o Elblągu, natomiast o godz. 14:00 w Świetlicy Wiejskiej w Żurawcu zobaczyć będzie można spektakl, jaki powstał na wakacyjnych warsztatach literacko-teatralnych.

- Uczestnicy zajęć oprócz dobrej zabawy, wkładają wiele serca i pracy w przygotowanie końcowego dzieła – mówi Antoni Czyżyk. - Dlatego warto docenić ich starania i przyjść zapoznać się z efektami ich pracy. Serdecznie zapraszamy.
Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Projekt pn.  "Historie małych ojczyzn" dofinansowano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,realizowany przez CSE "Światowid" w Elblągu i Studio Miniatur Filmowych w Warszawie.

Projekt pn. "Witajcie w szkolnej bajce!" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11895
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10775327

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.