Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.06.2019 09:46 Miasto:Olsztynek Kategoria:Wydarzenia Autor:inf.nadesł. Placówka:Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku
Koń jaki jest każdy widzi

Pokazy jeździectwa dziecięcego, hipoterapii, rzeźbienia konia w drewnie, zawody w rzucie podkową, pokazy werkowania – to tylko niektóre atrakcje jakie przygotował olsztynecki skansen na imprezę  „Poznaj zwierzęta w skansenie – Koń jaki jest każdy widzi”. W niedzielę, 30 czerwca odwiedzający  Muzeum zostaną wprowadzeni w świat zwierząt gospodarskich . Tym razem tematem przewodnim będą konie.

- Impreza ma na celu pokazanie roli koni dawniej i dziś oraz przybliżenie informacji o koniach – jak kiedyś pracowały i z czym i jak to wygląda dzisiaj - zapowiadają organizatorzy. -  Wszystkie zaplanowane atrakcje odbędą się centrum naszego skansenu, na placu przed  budynkiem biura oraz przy Chałupie z Chojnika.

Zaprezentowane zostaną dwie wystawy: wystawa  planszowa słynnych koni znanych historycznych postaci oraz wystawa  – koń nie tylko na ludowo.

Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci, które tego dnia będą mogły wykonać swojego własnego konika. Kaflarnia Warmińska poprowadzi warsztaty malowania. Będzie to również okazja do obejrzenia pluszowych koników – Fundacja Zdrowie na Końskim Grzbiecie oraz do pobawienia się na ludowym placu zabaw czy przejażdżki w siodle.  Organizatorzy zaplanowali także prelekcje na temat hodowli, chowu i użytkowania koni w województwie warmińsko-mazurskim przygotowane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Olsztynie. Nie zabraknie także warsztatów czesania końskiej grzywy, podkuwania koni, a także gier i zabaw dla dzieci. Punktem kulminacyjnym będą III zawody w „rzucie podkową”, w których każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Na szukających szczęścia czekać będzie mała podkówka.

Warto wspomnieć, że muzeum w Olsztynku posiada hodowlę Konia Zimnokrwistego w typie sztumskim oraz Konika Polskiego, który wywodzi się od wymarłego dzikiego konia tarpana. Koniki Polskie mogą być użytkowane wszechstronnie ze względu na doskonałe zdrowie, wytrzymałość
i odporność na surowy klimat. Między innymi jako konie wierzchowe, zaprzęgowe, w terapii dziecięcej, a nawet w pielęgnacji krajobrazu.

Początek imprezy o 11:00. Więcej informacji na stronie internetowej www.muzeumolsztynek.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11276
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7906772

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.