Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.06.2019 07:42 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Kodujemy naszą historię-nabór do udziału w warsztatach

To będą międzypokoleniowe zajęcia, na których zespoły-rodziny albo grupy znajomych opracują historie swojego pochodzenia od czasu pojawienia się w Elblągu, a następnie „zakodują je” z wykorzystaniem robota do nauki kodowania. Ruszyła rekrutacja do udziału w warsztatach pn. Kodujemy naszą historię. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

– Poprzez udział w warsztatach młodsi elblążanie będą mieli okazję poznać historię swojego pochodzenia w atrakcyjnej dla siebie formie – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Starsi z kolei podzielą się swoją wiedzą, a jednocześnie oswoją się z nowymi dla siebie technologami.

Zajęcia są adresowane do elblążan w wieku powyżej dziesięciu lat, przy czym pierwszeństwo udziału będą miały mieszane wiekowo pary i większe zespoły rodzinne/znajomych (np. wnuk i babcia/dziadek, dziecko i rodzic). Do udziału w warsztatach mogą zgłaszać się także osoby indywidualne, ale ich zgłoszenia będą rozpatrywane w drugiej kolejności.  Najciekawsze historie, które „zakodują” uczestnicy warsztatów, trafią do krótkometrażowego filmu oraz przewodnika miejskiego, które przygotowuje CSE  „Światowid” w ramach projekt pn. „Nasze tutaj”.            

Warsztaty pn. Kodujemy naszą historię, odbędą się dwukrotnie w terminach:

2 lipca (wtorek), godz. 10:00-14:00
3 lipca (środa), godz. 10:00-14:00

Aby zgłosić się do udziału w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres e-mail: karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl lub dostarczyć go do siedziby CSE „Światowid” w Elblągu, Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, pokój 38a. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.swiatowid.elblag.pl (link: www.swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/szkolenia-warsztaty/kodujemy-nasz-histori-nabor-do-udzia-u-w-warsztatach/).

Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.

Warsztaty pn. Kodujemy naszą historię, są częścią projektu pn. „Nasze tutaj”, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Projekt „Nasze tutaj” jest realizowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Elblągu w ramach obchodów Roku Pionierów Elbląga.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11897
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10785963

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.