Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.06.2019 11:32 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Podium na turniejach

Złoto, srebro brąz oraz wyższa klasa taneczna to wynik udziału elbląskich par tańca towarzyskiego w turniejach, które odbyły się w miniony weekend.

W sobotę, 1 czerwca tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar udział wzięli w XI Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego Strawberry Dance Forever, który odbył się we Wrocławiu. Elbląg reprezentowały trzy pary. Doskonale zatańczył Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk, którzy w kategorii Adult OPEN ST wytańczyli najwyższe miejsce na podium, uzyskując złoty medal.

Znacznie młodsi tancerze Gabriel Pietras i Julia Kawa w kategorii Juvenile II OPEN ST w stylu standardowym zdobyli medal srebrny, a w stylu latynoamerykańskim medal brązowy. Równie dobrze zaprezentowali się w kategorii 10-11 D ST zdobywając srebrne medal w obu stylach.

‪Paweł Skwira i Natalia Łysko w kategorii pow.15 B LA uplasowali się na miejscu 5. Paweł i Natalia wystartowali również w kategorii międzynarodowej WDSF Youth OPEN w stylu standardowym i uzyskali miejsce 14.

 W niedzielę, 2 czerwca tancerze reprezentowali Elbląg na turnieju Fale Loki Koki Dance Festival w Bydgoszczy. Złoty medal w kategorii 12-13 D w stylu latynoamerykańskim oraz wyższą klasę taneczną C wytańczył Bartek Woliński i Maja Konarzewska. Brązowy medal w kategorii  14-15 C w stylu standardowym zdobył Jakub Zieliński i Olga Nycnerska. W turnieju zaprezentowali się także seniorzy. W kategorii Senior II D wystartowały aż trzy elbląskie pary. W stylu standardowym Jarosław i Katarzyna Szar wytańczyli trzecie miejsce na podium, a w stylu latynoamerykańskim zdobyli miejsce 4. Miejsce 5 w stylu standardowym wywalczyli - Rafał i Barbara Tomczak, a 7 - Krzysztof Gajewski i Beata Predel. Rafał i Barbara Tomczak zaprezentowali się także w stylu latynoamerykańskim, uzyskując miejsce 5.

W Bydgoszczy została również rozegrana kategorii Grand Prix w kategorii Dorośli OPEN ST, w której nasi tancerze - Kacper Zakowicz i Weronika Sagan uzyskali 6 miejsce.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11355
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8753950

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.