Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.05.2019 09:03 Miasto:Olsztyn Kategoria:Książka Prasa Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Spotkanie z książką „Bajki mazurskie”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie z książką „Bajki mazurskie”, które odbędzie się w piątek, 31 maja o godz. 11.00 w Czytelni Czasopism.

- Tym razem zapraszamy dzieci oraz wszystkich, którzy lubią bajki i doceniają literaturę regionalną - zachęcają organizatorzy. - Właśnie ukazał się pięknie ilustrowany zbiór trzydziestu bajek. Są to bajki, które pierwotnie ukazały się drukiem między 1867 a 1939 rokiem, przede wszystkim w kalendarzach i gazetach dla Mazurów.

Autorką wyboru jest Ewa Sotomska z Działdowa, emerytowana wieloletnia dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w tym mieście. Na spotkaniu krótko opowie o dokonanym wyborze.  Całostronicowe ilustracje do każdej z bajek wykonała Ewa Kownacka z Trzebiatowa (zachodniopomorskie), która wygrała w ubiegłym roku ogólnopolski konkurs Oficyny Wydawniczej „Retman” i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Książka ukazała się jako 32. tom serii „Moja Biblioteka Mazurska” Oficyny Wydawniczej „Retman” z Dąbrówna przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Prezydenta Olsztyna, Burmistrza Działdowa oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Jej współwydawcą jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

Prowadzenie: Ewa Romejko – Abecadło MBP w Olsztynie.

W programie:

Ewa Sotomska – autorka wyboru bajek (opowie o bajkach),

Ewa Kownacka – autorka ilustracji (wykona na żywo ilustrację),

Opowiadanie bajki o „Wyrwidębie i Waligórze” w formie zabawy ruchowej z dziećmi oraz projekcja filmu „Warmińska Wstęga czyli Tryptyk znad Łyny” reż. Adam Smoczyński.

Czytelnia Czasopism (parter), Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33.

Współorganizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Olsztyna, Burmistrza Działdowa,WBP w Olsztynie, MBP w Olsztynie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11362
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8810672

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.