Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.05.2019 10:38 Miasto:Elbląg Kategoria:Kącik Seniora Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Klub Aktywnego Seniora szuka seniorów do prowadzenia zajęć

Wiesz, dlaczego warto? Bo masz okazję wyjść do ludzi. Możesz poznać kogoś nowego. Kiedy rozmawiasz, dzielisz się wiedzą i doświadczeniem, czujesz się potrzebny. Seniorze, seniorko, czekamy na ciebie w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Działający w CSE „Światowid” Klub Aktywnego Seniora proponuje elbląskim seniorom nowy rodzaj aktywności. Zachęcamy seniorów, żeby spróbowali swoich sił w roli edukatorów. Założenie jest takie, że seniorzy będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami w formie jednorazowych lub cyklicznych warsztatów czy wykładów. Tematów na zajęcia jest nieskończenie wiele. Może to być majsterkowanie, język obcy czy podzielenie się sekretnymi sposobami uprawy roślin. Aby poprowadzić zajęcia, trzeba przełamać myślenie: „Nie, to nie dla mnie” i zgłosić się do CSE „Światowid”.

– Doskonale rozumiemy, że wejście w rolę instruktora lub wykładowcy jest stresujące dla każdego, kto nie robi tego na co dzień, dlatego seniorzy mogą liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie przygotowań do zajęć – mówi Aleksandra Bednarczuk z CSE „Światowid”.

Pomysł na ten rodzaj aktywności seniorów sprawdza się w krajach Europy Zachodniej. CSE „Światowid” próbuje przenieść go na grunt elbląski.

– Do pomysłu wcielania seniorów w rolę nauczycieli, zainspirowali nas nasi partnerzy
z Niemiec, Włoch i Hiszpanii, których metody działania podglądamy w ramach projektu
pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” dofinansowanego z programu Erasmus+
– mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”.

Pierwsze tego typu zajęcia są już za nami. Seniorzy, a właściwie seniorki, poprowadzili zajęcia plastyczne oraz warsztaty z wyplatania wikliny papierowej. Spotykają się też regularnie, żeby uczyć się od siebie nawzajem różnych ściegów szydełkowych.

Jeżeli masz więcej niż 60 lat i chciałbyś/chciałabyś podzielić się swoją wiedzą w ramach Klubu Aktywnego Seniora, skontaktuj się z CSE „Światowid” pod numerem telefonu 55 611 20 59 lub pisząc na adres e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.

Klub Aktywnego Seniora w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” to działanie realizowane w ramach programu "Elbląscy edukatorzy dla seniorów".

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11901
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10789162

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.