Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.04.2019 13:35 Miasto:Elbląg Kategoria:Kącik Seniora Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Warsztaty szydełkowania

Dni stają się coraz dłuższe, za oknem świeci słońce i zielenią się drzewa. Czujemy, że możemy więcej. To wiosna. Aby w pożyteczny oraz twórczy sposób wykorzystać ten czas, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na warsztaty szydełkowania, pn. „Rozmowy przy szydełkowaniu”. Spotkania przy szydełku to doskonała okazja, żeby nauczyć się czegoś nowego, do nowych znajomości, a przy tym do spędzenia czasu w miłej atmosferze. 

Inspiracją do stworzenia warsztatów „Rozmowy przy szydełkowaniu” były spotkania, które niegdyś odbywały się głównie na wsiach. Tam chodziło nie tylko o to, żeby coś wydziergać,  ale głównie o to, żeby być ze sobą.

- To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy interakcje między ludźmi umierają, bo zamiast rozmowy, wolimy zamknąć się w pokoju z komputerem czy telewizorem – twierdzą organizatorzy. - I dlatego razem z chętnymi seniorkami z Klubu Aktywnego Seniora, działającego w „Światowidzie” postanowiliśmy zorganizować grupę, która w trakcie spotkań nie tylko posiądzie nowe umiejętności, nauczy się ciekawych technik, a także wymieni dotychczasowe doświadczenia.

Udział w spotkaniu mogą wziąć zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wystarczą dobre chęci i... druty lub szydełko. Warsztaty odbywać się będą raz w tygodniu (w poniedziałki) o godz. 10:00 w Sali muzycznej CSE „Światowid” w Elblągu. Wstęp bezpłatny. Na spotkania należy przynieść własne materiały: kordonek, szydełko, notatnik.

Najbliższe warsztaty pn. „Rozmowy przy szydełkowaniu” – 6 maja br. Zapisy i wszelkie informacje pod nr tel.: 55 611 20 59 lub adresem mailowym: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl

Warsztaty są częścią projektu „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” współfinansowanego
w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+.

CSE „Światowid” w Elblągu zachęca jednocześnie wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą, żeby spróbowali sił w roli instruktorów w ramach Klubu Aktywnego Seniora.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11897
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10786100

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.