Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.04.2019 14:16 Miasto:Elbląg Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Malarstwo & Ceramika

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu prezentuje wystawę "Malarstwo & Ceramika" Zbigniewa T. Szmurło. Organizatorzy zapraszają na wernisaż w poniedziałek, 29.04.2019 r. o godzinie 18.00 do Galerii Nobilis.

Twórczość Zbigniewa Szmurło jest rozpoznawalna, charyzmatyczna i spójna. Malarstwo artysty kojarzone jest z płynnym i pełnym ekspresji sposobem wypowiedzi twórczej. Jego obrazy przesycone są elektryzującym ładunkiem emocjonalnym, który uzyskany jest poprzez zastosowanie odważnej kolorystyki oraz wyrazistych struktur, jednak nie tylko. Artysta w swojej twórczości odnosi się do rzeczywistości, przepuszcza ją przez filtr i przekłada na płótna. Te prace to metafora zmierzająca do odkrywania siebie i miejsc, które inspirują do chwytania wrażeń, inspirujących do twórczego przeżywaniu każdego dnia. Na wystawie prezentowane będą prace malarskie oraz ceramiczne, większość kompozycji powstała w roku 2018.

Wystawa będzie dostępna do 09.06.2019 r.

Zbigniew T. Szmurło 

dr nauk humanistycznych, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu (ceramika artystyczna, 1978). Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina w Moskwie i na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorat uzyskał na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Rosjoznawca, armenoznawca, historyk kultury ormiańskiej, tłumacz języka rosyjskiego, publicysta, dziennikarz, badacz naukowy oraz popularyzator kultury, artysta plastyk (członek honorowy Związku Artystów Plastyków Armenii). Uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów oraz wystaw zarówno indywidualnych jak i zbiorowych, m.in. w Armenii, Kazachstanie, Estonii, Rosji, na Litwie i Ukrainie. Zajmuje się malarstwem, grafiką, ceramiką i fotografią.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10404918

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.