Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.03.2019 09:36 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Grand Prix dla recytatora
Zdjęcie zdobywcy Grand Prix podczas prezentacji.
Zdjęcie zdobywcy Grand Prix podczas prezentacji.

 Blisko trzygodzinny koncert galowy zakończył wczoraj, 24 marca, XXIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. Na scenie prezentowali się laureaci konkursu, a gwiazdą wieczoru była Stanisława Celińska, której towarzyszył zespół pod kierownictwem Macieja Muraszko.  

Jury OFSS „…czy to jest kochanie?” – w skład którego weszli w tym roku: Konrad Dworakowski, Monika Kowalczyk-Kogut i Iwona Loranc – po wysłuchaniu 20 recytatorów i 19 osób śpiewających poezję, postanowiło przyznać główną nagrodę festiwalu Kacprowi Sulowskiemu z Warszawy. Laureat recytował fragment „Sońki” Ignacego Karpowicza i fragment wiersza Stanisława Barańczaka.

Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła Ewa Kielar z Gdyni, drugie ex aequo Katarzyna Linke z Częstochowy i Bartosz Kowalczyk z Drawska Pomorskiego, a trzecie Zofia Ignasińska z Trzcianki. Jury postanowiło także przyznać dwa wyróżnienia - Elżbiecie Jakóbczyk z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Sylwii Witkowskiej ze Szczecina. Elżbieta Jakóbczyk – oprócz nagrody finansowej, którą otrzymali wszyscy laureaci – otrzymała także tablet ufundowany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, zaś Sylwia Witkowska – zestaw galanterii skórzanej ufundowanej przez firmę PATERS.

Z kolei w kategorii piosenka poetycka pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kwiatkowska z Bydgoszczy, drugie  równorzędne nagrody zdobyli Paweł Borzeński z Ełku oraz grupa ZIEWA z Gdyni (ta ostatnia otrzymała także voucher pobytowy ufundowany przez Hotel Anders w Starych Jabłonkach), natomiast trzecie miejsce zdobył zespół TOM BISHOP z Grudziądza.

Jurorzy zdecydowali przyznać także w tej kategorii dwa wyróżnienia – Nikoli Krauze z Kwidzyna oraz Natalii Wieczorek z Grudziądza. Z nagrodą z Elbląga wyjechała także Zuzanna Wiśniewska, która zdobyła nagrodę specjalną za osobowość sceniczną w wysokości 1000 zł brutto ufundowaną przez Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

 
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10403560

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.