Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.03.2019 13:34 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Zrób ozdobę z …gazety!

Recyklingowe koszyki wyplatane z papieru gazetowego to alternatywa dla tradycyjnych wyrobów z wikliny. Papierową konstrukcję zabezpiecza się dodatkowo lakierem akrylowym, a w efekcie powstają połyskujące papierowe pojemniki, kubełki, doniczki, lampy oraz wiele innych przedmiotów, które mogą ozdobić wnętrze. Jeśli podoba Ci się pomysł tworzenia wikliny papierowej – zapraszamy do spróbowania własnych sił na warsztatach, które odbędą się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu 20 i 27 marca.

Papierowa wiklina to nowa technika rękodzieła artystycznego, prosta i tania, a jednocześnie efektowna, polegająca na wykonywaniu ozdób ze skręcanych rurek papieru. Wykorzystując ogólnie dostępny materiał (makulatura) stworzyć można oryginalne i niezwykle trwałe formy.

– Papier daje szereg możliwości, a poprzez wykorzystanie tradycyjnych technik wikliniarskich na nietypowym materiale jesteśmy w stanie wykonać przedmiot w bardzo współczesnym stylu – zachęcają organizatorzy. – Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Warsztaty poprowadzone zostaną w formie dwóch spotkań, które odbędą się w środy - 20 i 27 marca 2019 r. o godz. 10:00 w pracowni plastycznej (sala nr 46, II piętro CSE „Światowid” w Elblągu).

- Podczas pierwszej części warsztatów uczestnicy zajmą się przygotowaniem papieru do wyplatania, natomiast w trakcie drugiego poznają podstawowe sploty, sposoby barwienia i utrwalania gotowych form – wyjaśniają organizatorzy. - Warsztaty odbywać się będą w związku z realizacją projektu „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” współfinansowanego w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Warsztaty są bezpłatne, ale na zajęcia należy przynieść własne materiały: od 5 do 10 gazet pociętych w paski grubości 8-10 cm, drewniane patyczki do szaszłyków, klej introligatorski.

Spotkania są dostępne dla wszystkich chętnych bez względu na wiek. Poprowadzi je sympatyczka wyplatania papierowej wikliny. Zapisy przyjmowane są do 18 marca br. pod nr tel. 55 611 20 59 lub adresem: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161721

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.