Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.03.2019 10:48 Miasto:Elbląg Kategoria:Kącik Seniora Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Uczą się jak aktywizować seniorów

To było iście europejskie spotkanie w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Język angielski przeplatał się z polskim, włoskim, hiszpańskim i niemieckim. A pracownicy Światowida wymieniali się kulturowymi oraz zawodowymi doświadczeniami ze swoimi europejskimi kolegami po fachu.

Za nami pierwsze z kilku spotkań zaplanowanych w ramach projektu pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów. Celem projektu jest poszerzenie programu, skierowanego do osób starszych, o oryginalne, innowacyjne propozycje oraz o działania w ramach klubu aktywnego seniora. W Elblągu ma także powstać sieć wolontariatu senioralnego.

- Rozpoczęliśmy wielomiesięczną współpracę, która ma zaowocować nowymi działaniami na rzecz seniorów w Elblągu i w regionie – mówi Aleksandra Bednarczuk, koordynator projektu. – Pierwsze spotkanie trwało trzy dni. Każdy z partnerów biorących udział w projekcie, zaprezentował metody pracy w których się specjalizuje, a następnie ustaliliśmy czego chcielibyśmy
się od siebie nawzajem nauczyć.

W międzyczasie goście Światowida odwiedzili Centrum Sztuki Galerię El, Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz udali się na spacer z przewodnikiem po elbląskiej starówce.

Kolejne spotkania zaplanowane w ramach projektu Elbląscy edukatorzy dla seniorów będą miały charakter warsztatowy. W 2019 partnerzy projektu z Niemiec, Włoch i Hiszpanii, kolejno przeprowadzą zajęcia dla elbląskich edukatorów oraz seniorów. Z kolei w 2020 roku instruktorzy z Elbląga będą szkolić swoich europejskich kolegów.

Partnerami CSE „Światowid” w projekcie pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów są: AIFED z Hiszpanii, Euro-Net z Włoch oraz International Exchanges Berlin z Niemiec.

Projekt pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.
 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11656
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10174033

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.