Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

ART GLASS

Jak zrobić witraż? Czym jest fusing? Jak wygląda artystyczna mozaika szklana? Czy zadałeś sobie kiedyś te pytania? Jeśli tak – odpowiedzi znajdziesz u nas. Zapraszamy Cię na szkolenie z technik szkła artystycznego ART GLASS w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Szkolenie ART GLASS realizowane będzie w formie dwóch trzygodzinnych warsztatów.

Do udziału zapraszamy nauczycieli, terapeutów, wychowawców świetlic oraz  pasjonatów, którzy chcą realizować swój twórczy potencjał poznając nowe techniki plastyczne.

Program szkolenia obejmuje 3 techniki. Witraż Tiffany’ego, który polega na łączeniu szklanych elementów za pomocą taśmy miedzianej i rozgrzanej cyny. Technika ta wykorzystywana jest do tworzenia miniatur witrażowych oraz biżuterii. Druga technika to mozaika szklana, którą tworzy się poprzez zestawienie niewielkich rozmiarów szkieł na podłożu drewna lub szkła, a głównym kryterium jest barwa. Trzecią techniką jest fusing, jest to zestaw metod topienia szkła w piecach do tego przeznaczonych. Szkło pod wpływem wysokiej temperatury staje się plastyczne, wykorzystując tą właściwość można stworzyć np. barwne patery, czy dekoracje ścienne. Szkolenie poprowadzi instruktor plastyki CSE „Światowid” Ewa Bednarska-Siwilewicz.

Będzie to okazja do zapoznania się z podstawowymi materiałami i narzędziami wykorzystywanymi w pracowni szkła artystycznego takimi jak: rodzaje szkła witrażowego, noże i łamacze, szlifierki, kleje i taśmy umożliwiające trwałe łączenie materiałów, a także wyposażenie bhp. Kursanci samodzielnie zaprojektują prace artystyczne lub przedmioty użytkowe, by następnie wykonać je własnoręcznie w kolejnych etapach obróbki szkła artystycznego. Umiejętności zdobyte podczas kursu dadzą podstawy do rozpoczęcia samodzielnej pracy w poznanych technikach.

- Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty poświadczające udział – mówią organizatorzy warsztatów. – Drugą formą potwierdzającą zapoznanie się z technikami szkła artystycznego będą wykonane prace, które staną się własnością uczestników.

Gdzie? W pracowni witrażu i fusingu w CSE „Światowid”.

Kiedy? 17 i 24 kwietnia, w godz. 15.00 -18.00

Za ile? 100 zł od osoby w cenę wliczone są materiały.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, a zapisy i szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. 55 611 20 64 oraz pocztą elektroniczną (e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl). Organizatorem zajęć jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161237

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.