Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.02.2019 11:11 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Poznaliśmy Mistrzów Polski FTS w tańcach standardowych

Za nami Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych. Ta jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu tancerzy odbyła się w miniony weekend w Elblągu.

Zawodnicy przyjechali do Elbląga z całej Polski, a oceniała ich komisja sędziowska, w skład której weszli sędziowie m.in. z Włoch, Niemiec, i Irlandii. W zawodach starowały także pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”.

- Obroniliśmy tytuł II Wicemistrza Polski FTS z ubiegłego roku i para Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy, jakie organizowane będą w maju na Łotwie – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, które wraz ze Stowarzyszaniem „Jantar” organizowało mistrzostwa. – Ponadto obie elbląskie pary w kategorii Senior II znalazły się w finale. Cieszy więc fakt, że taniec w Elblągu wciąż ma się dobrze.

Jak dodaje Antoni Czyżyk, organizację wydarzenia bardzo dobrze ocenili przyjezdni – startujący, ich rodziny i kibice oraz sędziowie i trenerzy.

- Podkreślali dobrze przygotowaną do zawodów salę, muzykę, która niosła do tańca zarówno zawodników, jak i publiczność – mówi. – Na tej sali organizowaliśmy pierwsze w Polsce Mistrzostwa Świata Formacji Tanecznych, a potem kilka innych ważnych turniejów, dlatego wiemy, że atmosfera tutaj zawsze sprzyja takim wydarzeniom.

Szczegółowe wyniki mistrzostw dostępne są na stronie internetowej Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11656
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10174069

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.