Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.02.2019 15:40 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Brak
Amatorzy i zawodowcy na parkiecie
Na zdjęciu: Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz
Na zdjęciu: Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz

W zbliżających się Mistrzostwach Polski FTS (23-24 lutego) udział biorą najlepsze w Polsce pary amatorskie tańczące walca, tango czy quickstepa, a w niedzielę prezentować się będą pary zawodowe. W ten weekend rozegrany też zostanie Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”, w którym startować mogą wszyscy tancerze.

W ostatni weekend lutego w hali sportowej przy ul. Kościuszki zawodnicy rywalizować będą o tytuły mistrza i wicemistrza Polski FTS w stylu standardowym na rok 2018. W panelu sędziowskim znajdzie się czterech sędziów z Polski i sześciu sędziów zagranicznych.

- Pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”  przygotowują się od dłuższego czasu, uczestnicząc w obozach sportowych z udziałem szkoleniowców z kraju i zagranicy – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”, trener i sędzia taneczny oraz prezes FTS. – Jestem pewien, że start w naszym mieście i przy dopingu naszej publiczności sprawi, że tancerze osiągną wysokie noty.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku międzynarodowe jury przyznało tancerzom Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, Annie i Jarosławowi Kraińskim, tytuł II Wicemistrza Polski FTS w tańcach standardowych w kategorii Senior II, a Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz zdobyli tytuł II Wicemistrza Polski FTS w tańcach standardowych w kategorii Dorosłych. Dobrego startu spodziewać się można również po Marii i Wiesławie Jankowskich, którzy mają  tytuł Mistrza Polski FTS w 10 tańcach w kategorii Senior III oraz tytuł Mistrza Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich w kategorii Senior III.

- W ten taneczny weekend publiczność będzie mogła zobaczyć rywalizację par o różnym zaawansowaniu tanecznym – dodaje Antoni Czyżyk. –  W niedzielę startować będą także pary zawodowe, a w godzinach porannych postanowiliśmy rozegrać Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”, czyli zawody w tańcu towarzyskim, które skupiają tancerzy z całej Polski.

OTTS „Jantar” rozpoczynać się będzie, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, o godzinie 10.00, a od 14.30 rozgrywane będą rundy eliminacyjne Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Bilety na Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych można kupować w kasie CSE „Światowid” oraz on-line (link do systemu sprzedaży on-line). Rezerwacja telefoniczna i zakup biletów pod numerem telefonu: 55 611 20 76 (kasa czynna w godz. 14.30 - 20.00) oraz w dniu Mistrzostw w kasie biletowej hali sportowej. Bilet jest ważny cały dzień, a bilety na trybuny dostępne są na trybunę górną lub dolną. Na każdej z trybun miejsca są nienumerowane. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11355
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8754120

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.