Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.01.2019 11:00 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Dla nas ważne są słowa

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu czeka na zgłoszenia chętnych do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. Recytatorzy i wykonawcy piosenki poetyckiej zgłaszać się mogą do 28 lutego.

Mówić potrafimy wszyscy. Jednak niektórzy potrafią doskonale posługiwać się słowem, a słowo - jako nośnik miłości - jest czymś zupełnie wyjątkowym. I o tym, już od ponad dwudziestu lat, przypomina Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” organizując Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”.

- Wśród trwających ostatnio dyskusji na temat przeciwdziałania mowie nienawiści na uwagę zasługuje nasz festiwal, którego głównym tematem jest słowo, sztuka słowa oraz miłość – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – To  najstarszy w dziejach temat i motyw sztuki, ale przede wszystkim wartość godna podkreślenia. Zwłaszcza dzisiaj, gdy nasze życie określają i warunkują emocje odległe od miłości, a jakże często jej przeciwne.

Bez wątpienia na tym festiwalu wypowiadane słowa mają nie tylko zaspokajać potrzeby komunikacyjne – tu uczestnicy prezentują język literacki, w tym ten wzbogacany o nowe formy wyrazu artystycznego. OFSS „…czy to jest kochanie?” stanowi przeciwwagę dla współczesnych komunikatów, którymi posługujemy się na co dzień, a które są coraz bardziej zwięzłe. Przygotowane na konkurs utwory mają poruszać tematykę miłości, a ich prezentacja nie powinna przekroczyć 10 minut.

- To wydarzenie - czyli konkurs dla recytatorów i śpiewających piosenkę poetycką, których prezentacje możemy zobaczyć na przesłuchaniach, a laureatów na gali festiwalu - każe zastanowić się nad znaczeniem słowa, w szczególności  słowa „miłość” – dodaje Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. - Tu wynik konkursu to suma pewnych wrażeń, moment spotkania wrażliwości uczestników i członków jury.

Podczas gali, w której udział biorą zwycięzcy przesłuchań, wystąpi niepowtarzalna i charyzmatyczna Stanisława Celińska z Zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. Artystka wykona piosenki do własnych tekstów z najnowszej płyty „Malinowa”.

- "Malinowa…” to studyjna płyta, wyczekiwana przez wielbicieli artystki od wydania i sukcesu "Atramentowej" (status podwójnej Platynowej Płyty), zainspirowana spotkaniami z fanami i im dedykowana – dodają organizatorzy. - Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę doskonałej piosenkarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełnię dźwięków i emocji.

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” odbędzie się w dniach 23-24 marca. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10180455

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.