Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.11.2018 09:25 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Czas na taniec!

Wiek szkolny jest bardzo ważnym okresem w życiu każdego dziecka. W tym czasie, do prawidłowego rozwoju i wzrostu organizmu, niezbędny jest ruch. Centrum Tańca „Promyk”, z myślą o zaszczepieniu w dzieciach chęci do aktywności fizycznej, organizuje cotygodniowe zajęcia taneczne dla najmłodszych mieszkańców Elbląga.

Centrum Tańca „Promyk”, w ramach projektu „Czas na taniec!”, dofinansowanego ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec, rozpoczęło cotygodniowe zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży z Elbląga. Nauka tańca na wczesnym etapie życia, daje możliwość zaszczepienia zamiłowania do zdrowego stylu życia oraz zainteresowania sportem i aktywnością fizyczną. Młodzi ludzie, którzy systematycznie utrwalają kroki taneczne, jednocześnie pracują nad prawidłową postawą ciała, koordynacją ruchową, a także kształtują swoją osobowość oraz poczucie własnej wartości i pewności siebie.

5 listopada odbyły się pierwsze zajęcia, na których dzieci zapoznały się z podstawowymi krokami cha-chy oraz walca wiedeńskiego. Poza nauką tańca, instruktor zadbał o prawidłową sylwetkę i prosty kręgosłup każdego dziecka. Młodzież, w trakcie zajęć, zgłębiła również wiedzę na temat stylów tańca towarzyskiego, jego odmian oraz elementów strojów do tańca standardowego oraz latynoamerykańskiego.

Zajęcia w ramach projektu „Czas na taniec!” odbywać się będą  cyklicznie co tydzień, do końca stycznia 2019 roku. Dzieci uczestniczące w warsztatach wezmą również udział w Tanecznych Mikołajkach, na które zaproszeni zostaną także rodzice. W trakcie imprezy, rodziny będą mogły wspólnie podjąć aktywność fizyczną, zatańczyć i wziąć udział w rozgrywkach sportowych.

Zadanie realizowane w ramach projektu „Czas na taniec!” dofinansowanego ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11358
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8770871

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.