Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.11.2018 11:48 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ucz się efektywniej – spotkanie z technikiem szybkiego czytania

Jeśli nie wiesz, jak się uczyć, siedzisz długo nad książkami, nie umiesz się skoncentrować i często odbiegasz myślami od nauki przyjdź na spotkanie ze specjalistą, który pomoże Ci to zmienić. Gościem działającego w CSE „Światowid” Młodzieżowego Klubu Książki będzie Iwona Solecka - technik szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się. Warsztat odbędzie się 14 listopada o godz. 17:00, a udział w nim jest bezpłatny.

- Szkoła, studia, hobby. Motywy są różne, ale cel zawsze ten sam: efektywność. Nikt przecież nie chce siedzieć godzinami, ucząc się do egzaminu czy sprawdzianu na następny dzień – mówi Iwona Solecka, trener oraz metodyk szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się. - Warsztat pomoże w znacznie szybszym absorbowaniu nowych treści, ich segregowaniu, selekcjonowaniu i ostatecznie zapamiętywaniu.

Podczas spotkania młodzież otrzyma sporą dawkę ćwiczeń i wiedzy teoretycznej podanej 
w przystępnej formie. W efekcie nauka związana z czytaniem oraz kojarzeniem nowych informacji ma stać się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza.      

- Wychodzę z założenia, że aby korzystać z jakiegoś narzędzia skutecznie, trzeba poznać przynajmniej podstawowe mechanizmy jego działania, odczuć na sobie jego działanie i zakorzenić w codziennej praktyce – stwierdza Iwona Solecka. 

Iwona Solecka jest trenerem i metodykiem szybkiego czytania oraz metod efektywnego uczenia się z 15-letnim doświadczeniem trenerskim, autorką podręczników o tej tematyce. Cyklicznie prowadzi kilka warsztatów, m.in.: „Umysł jak ferrari, czyli ABC efektywnego uczenia się”,„Bolidem przez książkę – jak to możliwe?”,„Kreatywne notowanie metodą Map Myśli”.

- Na spotkanie z metodykiem szybkiego czytania zachęcamy młodzież w wieku szkolnym, która chce poznać techniki szybszego przyswajania informacji – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Kultury Artystycznej w „Światowidzie”. – Prosimy również o zabranie z sobą ulubionej książki. To na niej młodzież będzie „pracowała” podczas warsztatu.

Młodzieżowy Klub Książki realizowany jest w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie z technikiem szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się odbędzie się
14 listopada 2018 r. o godz. 17:00 w Galerii Nobilis, na II piętrze CSE „Światowid”.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy:dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pllub 55 611 20 59.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11598
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9945984

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.