Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.10.2018 10:28 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Aktywny tryb życia kluczem do zdrowia i urody

Utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i pięknej figury jest bardzo ważne dla naszego samopoczucia oraz zdrowia. Aby zachować dobrą formę i jednocześnie czuć się dobrze w swoim ciele, należy dobrać dla siebie odpowiednią aktywność. Centrum Tańca „Promyk” zaprasza na fit ball oraz stepy.

Fit ball to zajęcia gimnastyczne na piłce, która przeznaczona jest do ćwiczeń wzmacniających i rozluźniających mięśnie oraz relaksujących ciało. Kulisty kształt piłki wymaga utrzymywania ciągłej równowagi podczas wykonywania ćwiczeń, a to wiąże się z zaangażowaniem wszystkich mięśni. Gimnastyka ta zapobiega wszelkim bólom kręgosłupa, likwiduje napięcia mięśniowe, jednocześnie nie obciążając kości ani stawów. Wybierz fit ball jeżeli zależy Ci na poprawie równowagi, wzmocnieniu całego ciała, treningu mięśni pleców i brzucha oraz utrzymaniu prawidłowej postawy.

Jeśli jednak chcesz w krótkim czasie spalić dużą ilość kalorii i zależy ci na szybkim wymodelowaniu sylwetki – proponujemy stepy. Jest to trening wytrzymałościowy polegający na wchodzeniu i schodzeniu ze specjalnej platformy, kształtem przypominającej stopień. Jednogodzinny trening na stepie pozwala spalić nawet 600 kalorii, a tym samym przyspiesza spalanie niechcianej tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia świetnie wpływają na poprawę kondycji, wzmocnienie mięśni całego ciała, a szczególnie dolnych partii – ujędrniają uda, łydki oraz pośladki. Zajęcia doskonale wpływają również na pamięć ruchową.

Istotne jest również to, że każdy trening, angażujący różne partie mięśni, działa odchudzająco. Systematyczny ruch i zdrowa aktywność są także doskonałym sposobem na odstresowanie, ponieważ w trakcie ćwiczeń organizm produkuje dużą ilość endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Zajęcia fit ball odbywają się we wtorki oraz czwartki, a stepy w środy oraz piątki w Centrum Tańca „Promyk” przy ul. Browarnej 80. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapisów.

Pełna oferta i harmonogram zajęć dostępne są na stronie: www.promyk.elblag.pl/pl/kursy-tanca/harmonogram-kursow-tanca/.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11356
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8762237

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.