Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.10.2018 15:11 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Festiwal na medal!

W 24 kategoriach rywalizowali tancerze podczas dziewiętnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”, któremu w tym roku towarzyszyły Otwarte Mistrzostwa Polski, Grand Prix Europy Par Dziecięcych oraz Mistrzostwa Świata WDSF par Senior II LATIN.

Jak mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu, które było głównym organizatorem Festiwalu, poziom turnieju z roku na rok jest coraz wyższy, co podkreślają zarówno sędziowie, jak i tancerze startujący.

- W tej edycji udział wzięło 11 tzw. par z gwiazdkami, czyli tych będących w światowej czołówce – wyjaśnia Antoni Czyżyk. – Rozgrywane w ramach turnieju zawody sprawiły, że na elbląskim parkiecie zaprezentowali się bardzo dobrzy zawodnicy.

O poziomie imprezy decyduje klasa startujących tancerzy, ale ważna jest także opinia osób, które po raz pierwszy uczestniczyły w „Baltic Cup” i to, jak czują się w Elblągu.

- Dziś otrzymujemy podziękowania i gratulacje od par, które debiutowały na naszym turnieju i od sędziów, a ponad połowę składu stanowili sędziowie, którzy jeszcze w Elblągu nie byli – mówi Antoni Czyżyk. -  Przyznam, że jest mi, jako organizatorowi, bardzo miło słyszeć, jak dobrze oceniane jest przygotowanie turnieju i praca całego zespołu pracowników, którzy opiekowali się gośćmi.

Zarówno widzowie, jak i zawodnicy podkreślali, że ten turniej to nie tylko zawody sportowe na wysokim poziomie, ale także – dzięki światłom, orkiestrze grającej na żywo i pokazowi pary Katarzyny Błoch i Marka Zaborowskiego – niezwykłe widowisko artystyczne.

- Miło jest słyszeć od sędziów i tancerzy, którzy jeżdżą po całym świecie, że czują się u nas doskonale - mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid” oraz prezes Stowarzyszenia „Jantar”, które było współorganizatorem Festiwalu. – Trzeba zauważyć, że dowozimy ich do Elbląga z lotniska w Gdańsku, każdy jest na turnieju na czas i zapewne także dlatego uczestnicy turnieju wystawiają nam wysoką ocenę za jego organizację.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, współorganizatorami - Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany był ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym Gminy Miasta Elbląg oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. MFT "Baltic Cup" dofinansowany został także w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Kolejną okazją do zobaczenia tancerzy będą Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w Tańcach Standardowych, które odbędą się w dnia 23-24 lutego 2019 roku.

Fot. Marcin Gołkowski, Studio PM

Galeria zdjęć z turnieju: http://eswiatowid.pl/galeria.aspx?ItemId=39937

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11393
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8971955

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.