Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 13.10.2018 13:35 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Trwa BALTIC CUP

Dziś drugi dzień zmagań tancerzy z ponad 20 krajów świata na parkiecie w Elblągu. W piątek startowali głównie młodzi tancerze, dziś dalsza część ich prezentacji, a także starty par dorosłych. 

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” zgromadził w Elblągu pary taneczne z całego świata, w różnym wieku i na różnym etapie kariery sportowej. Na parkiecie w Elblągu rywalizują ze sobą dzieci, pary młodzieżowe, dorośli oraz seniorzy, prezentując się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Ocenia ich  uznana, międzynarodowa komisja sędziowska.
 

- W tym roku organizujemy także turniej dla dzieci pod auspicjami Dance Sport Europe, czyli Europejskiej Federacji Tańca Sportowego – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu oraz prezes Federacji Tańca Sportowego, które organizują wydarzenie. – Dziś, w sobotę, odbędzie się Grand Prix Europy Par Dziecięcych, czyli ogólnoeuropejski turniej rankingowy dla najlepszych par dziecięcych.

Tradycyjnie podczas gali wieczornej w sobotę i niedzielę grać będzie znana z największych turniejów tańca na świecie Filharmonia Grodzieńska pod kierownictwem Borisa Myagkova. Nie zabraknie również pokazu artystycznego.

 - Dziś w pokazie specjalnym zobaczymy Katarzynę Błoch i Marka Zaborowskiego, wielokrotnych Mistrzów Polski w Tańcu na Wózkach, Finalistów Mistrzostw Świata, aktualnych Mistrzów Europy we freestylu – mówi Antoni Czyżyk. – Tańczą razem w parze combi, co oznacza, że jedno z tancerzy tańczy na wózku. Podczas „Baltic Cup” pokażą się zarówno w tańcu towarzyskim, jak i w tańcu współczesnym.

„Baltic Cup” odbywa się w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR mieszczącej się przy alei Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Współorganizatorami wydarzenia są Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany jest ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym Gminy Miasta Elbląg oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. MFT "Baltic Cup" dofinansowany został także w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Wyniki zmagań tancerzy śledzić można na bieżąco na stronie www.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11356
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8755457

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.