Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.09.2018 09:32 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Zdrowa aktywność dla każdego

Centrum Tańca „Promyk” z myślą o popularyzacji aktywnego wypoczynku, przygotowało serię spotkań i zajęć skierowanych do dzieci oraz seniorów. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu – spotkania z tańcem towarzyskim, a dla starszych mieszkańców Elbląga – zajęcia fitness. Odbywać się one będą cyklicznie do końca roku. Działania prowadzone są w celu zaszczepienia, u osób w różnym wieku, zdrowego stylu życia i zamiłowania do aktywności fizycznej.

Zajęcia z tańca towarzyskiego korzystnie wpływają na rozwój fizyczny i intelektualny dzieci. Młodzi ludzie, którzy systematycznie utrwalają kroki i układy taneczne, jednocześnie pracują nad prawidłową postawą ciała, koordynacją ruchową, a także kształtują swoją osobowość oraz pewność siebie i poczucie własnej wartości.

W tym roku, z tańcem towarzyskim, spotykać się będą uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 12. Zajęcia będą raz w tygodniu, po dwie godziny lekcyjne. W sumie zrealizujemy około 30 godzin zajęć. Taka ilość spotkań pozwoli dzieciom zdobyć umiejętności na takim poziomie, aby na koniec grudnia zaprezentować się na turnieju, który odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Z myślą o seniorach, których w naszym mieście nie brakuje, „Promyk” przygotował zajęcia również dla nich. Aby poprawić ich sprawność fizyczną, kondycję i ogólne samopoczucie prowadzimy cotygodniowe zajęcia fitness 60+. Ćwiczenia te pozytywnie wpływają na układ krążenia i oddechowy. Aktywność fizyczna może nie tylko wspomóc wydolność organizmu, ale również zmniejszyć skutki demencji, wyeliminować stres, depresję i poprawić zdolności umysłowe. Ruch to zdrowie, dlatego też jesteśmy otwarci dla osób, które tego zdrowia potrzebują najbardziej.

Pierwsze w zajęcia odbyły się już w ubiegły czwartek. Obydwie formy poprowadziła wykwalifikowana instruktorka tańca towarzyskiego - Paulina Czyżyk.

Działanie realizowane jest w ramach zadania „Aktywność sportowa = zdrowie” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11405
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8990718

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.