Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.08.2018 08:39 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Potańcówka plenerowa z wodzirejem

Daj się porwać do tańca dzięki muzyce na żywo! Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na Potańcówkę z wodzirejem. Do tańca zagrają energetyczne kapele współczesnego pokolenia specjalizujące się w muzyce tradycyjnej i ulicznej: Mażurki z Kajn, Czarne Motyle z Warszawy i Kapela Niwińskich z Mińska Mazowieckiego. Potańcówka już 1 września (sobota) o godz. 18.00 na dziedzińcu Centrum Sztuki Galerii El przy ul. Kuśnierskiej 6 w Elblągu. Wstęp wolny.

Wspólne tańce w rytmie muzyki granej na żywo coraz częściej wpisują się w kulturalną ofertę w naszym kraju. Niegdyś bardzo popularne, teraz przeżywają swój renesans. Potańcówka z wodzirejem to finalne działanie realizowane przez CSE „Światowid” w ramach projektu „Historia Muzyką Pisana”, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Ideą projektu jest przywrócenie pamięci, zainteresowania oraz upowszechnianie wiedzy dotyczącej spuścizny polskiego i regionalnego dziedzictwa kultury ludowej. 

Potańcówka to wyjątkowa okazja aby poznać polską muzykę tradycyjną i twórczość ludową oraz aktywnie jej doświadczyć w tańcu i wspólnym śpiewaniu. Dla uczestników Potańcówki przygotowaliśmy przepięknie ilustrowane śpiewniki z tekstami piosenek do wspólnego śpiewania a dodatkowo podczas Potańcówki będzie można nauczyć się praktycznych podstaw polskich tańców tradycyjnych. Ten wieczór warto spędzić z nami, zabrać ze sobą przyjaciół, wspaniały humor, coś do przekąszenia i dać się porwać do tańca dzięki muzyce na żywo.

Aby zapoznać także najmłodszych elblążan z tradycją i twórczością ludową przygotowaliśmy dla nich „Tańcograjkę” –  muzyczno-taneczne warsztaty dla dzieci oparte na starodawnych grach, zabawach i bajkach, które odbędą się również 1 września na placu przy Katedrze, już od godz. 13.00

W ramach projektu „Historia Muzyką Pisana” odbyły się również warsztaty z tworzenia etnoilustracji. Etnoilustracje to barwny obraz zwyczajów i tradycji charakterystycznych dla regionu Warmii i Mazur, tym razem stworzonych przez elblążan. To właśnie te prace ilustrują śpiewnik ludowy dostępny podczas Potańcówki a wystawę etnoilustracji można obejrzeć na Moście Wysokim w Elblągu, gdzie dostępna będzie do 3 września br.

This text will be replaced

 

Szczegółowe informacje pod nr tel. 55 611 20 77 lub e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11412
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8998636

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.