Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.06.2018 07:21 Miasto:Elbląg Kategoria:KULTURA LUDOWA Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Warsztaty z tworzenia etnoilustracji - odkrywamy kulturę i tradycję naszego regionu

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na bezpłatne warsztaty z tworzenia etnoilustracji. Powstałe podczas warsztatów prace plastyczne będą ilustrowały śpiewnik ludowy zredagowany i wydany w oparciu o pieśni i przyśpiewki charakterystyczne dla naszego regionu. Warsztaty odbędą się już w piątek, 6 lipca w siedzibie CSE „Światowid” w Elblągu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty z tworzenia etnoilustracji skierowane są do młodzieży i dorosłych. Jest to jedno z działań realizowanych przez CSE „Światowid” w ramach projektu „Historia muzyką pisana”, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Ideą projektu jest przywrócenie pamięci, zainteresowania oraz upowszechnianie wiedzy dotyczącej spuścizny polskiego i regionalnego dziedzictwa kultury ludowej. Etnoilustracje będą barwnym i nowatorskim obrazem zwyczajów i tradycji charakterystycznych dla regionu Warmii i Mazur. Uczestnicy warsztatów pod kierunkiem artysty i na podstawie wyselekcjonowanych materiałów źródłowych we współpracy z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, wykreują ilustracje w technice szybkiego linorytu wycinanego, drukowanego metodą sitodruku.

- To świetna artystyczna zabawa dla wszystkich - amatorów  i profesjonalistów, a przy tym poznawanie naszego bardzo ciekawego, a dla młodego pokolenia być może mało znanego, regionalnego dziedzictwa kulturowego - mówią organizatorzy.

Powstałe prace po zdigitalizowaniu i opracowaniu graficznym będą mieć swoją wystawę w przestrzeni miejskiej  oraz będą ilustrować regionalny etnośpiewnik. Ilustrowany śpiewnik będzie dostępny w punktach turystycznych oraz w instytucjach kulturalnych i bibliotekach naszego regionu oraz podczas potańcówki międzypokoleniowej z udziałem nowatorskich kapel ludowych. Tym samym każdy uczestnik warsztatów z tworzenia etnoilustracji stanie się ilustratorem śpiewnika.

Warsztaty z tworzenia etnoilustracji odbędą się 6 lipca 2018 r. (piątek) w pracowni plastycznej CSE „Światowid” - sala 46 (II piętro budynku), w godz. 11.00 – 16.00.

Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 55 611 20 77 lub e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11653
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10159420

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.