Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.04.2018 09:59 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Taniec i emocje - Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”

Już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia, po raz kolejny w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędą się taneczne zmagania par z całej Polski podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar”.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” organizowany jest, co roku w miesiącu kwietniu, w celu stworzenia warunków rywalizacji dla par tańca towarzyskiego oraz aby celebrować Międzynarodowy Dzień Tańca, obchodzony zawsze 29 kwietnia.

- Organizacja turniejów w Elblągu to dla naszych tancerzy nieoceniony sposób zdobycia turniejowego doświadczenia i zmierzenie się z tancerzami zrzeszonymi w klubach z innych miejscowości – mówi Joanna Karpiuk z CT „Promyk. - To także szkoła tolerancji, radzenia sobie ze stresem i nabywania ogłady tanecznej. Turnieje dają możliwość poznania nowych technik tanecznych oraz rozwijanie warsztatu artystycznego.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” ma charakter punktowy, dzięki czemu każda para ma szansę nie tylko na podium, ale też na zdobycie punktów w ogólnej klasyfikacji i podwyższenia klasy tanecznej. Wszystkie pary prezentują się przed 9-osobową komisją sędziowską, która ocenia technikę, wyraz artystyczny, a nawet wygląd tancerzy. Zawody to także ciekawe wydarzenie dla publiczności.

- Klasa w tańcach standardowych, energia tańców latynoamerykańskich, przepych w strojach, makijażach to wszystko nadaje zawodom charakter widowiska – mówią organizatorzy. – Na turniejach najłatwiej można też zobaczyć efekty, jakie osiąga się poprzez trenowanie tańca czyli prostą i zgrabną sylwetkę, giętkość i zwinność ciała oraz lekkość ruchu.

Zawody rozpoczynają się o godz. 11:00 i realizowane będą w podziale na trzy bloki. Ostatni blok, w którym prezentować się będą najbardziej doświadczeni zawodnicy wystartuje o godz.  17:00. 

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Jantar realizowany jest w ramach zadania „Taniec – sport i nauka” dofinansowanego ze  środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10725610

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.