Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.04.2018 09:59 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Polskie benedyktynki mniszki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Polskie benedyktynki mniszki” Wojciecha Stana, który odbędzie się w piatek, 27 kwietnia o godz. 17.00.

 

Wojciech Stan urodzony w 1934 r. Absolwent Wydziału Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiował również w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Członek ZPAF, autor ponad 30 indywidualnych wystaw fotograficznych prezentowanych w kraju i za granicą. Liczny udział w ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach fotograficznych. Autor trzech albumów o Radomiu, dwóch o Benedyktynach tynieckich oraz o polskich benedyktynkach mniszkach. Za wieloletnią działalność poświęconą byłemu obozowi zagłady na Majdanku, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Artysta po raz drugi prezentuje swoje fotografie w Galerii Stary Ratusz. Obecna wystawa poświęcona jest różnym aspektom życia w dziewięciu istniejących klasztorach polskich benedyktynek. Zdjęcia Wojciecha Stana „uchylają w sposób niezwykle subtelny i wyciszony furty poszczególnych klasztorów”. Pokazują miłość człowieka do Boga i do ludzi, modlitwę i pracę dzisiejszych mniszek, które próbują tłumaczyć na współczesny język wyzwanie rzucone przez św. Benedykta przed półtora z górą tysiącem lat.

Współorganizatorzy: „Pałac Mortęgi”, Benedyktyńska Wspólnota „Benedictus”

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11360
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8773888

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.