Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.11.2017 08:01 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:inf.nadesłana Placówka:Brak
Bierz książkę w ciemno w CH Ogrody!

8 listopada w Centrum Ogrody odbędzie się akcja „Książka w ciemno”. Młodzi ludzie będą propagować wśród klientów czytelnictwo, jako najbardziej pozytywny nałóg jaki można mieć. Organizatorami akcji są: Centrum Ogrody, Stowarzyszenie „Alternatywni” oraz Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu.

Umberto Eco powiedział: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Lektura nie tylko dostarcza pożytecznej wiedzy, ale również pobudza wyobraźnię i wspiera nasz rozwój. W środę, 8 listopada, od godz. 18.00 na pasażach Centrum Handlowego Ogrody, ci, którzy książki już pokochali, będą zachęcać do tego pozostałych.

Akcja będzie polegać na rozdawaniu książek „w ciemno”, co oznacza, że za darmo będzie można stać się posiadaczem nowej pozycji do domowej biblioteczki. Animatorzy będą promować literaturę wśród najmłodszych poprzez gry, zabawy i wspólne czytanie. Wolontariusze polecą lekturę nie tylko dzieciom, ale również młodzieży, rodzinom, paniom i panom oraz seniorom. Na ławkach w galerii będzie można choć na chwilę przysiąść i posłuchać czytanych na głos fragmentów książek.

– Nasza galeria to miejsce zakupów, ale również spędzania wolnego czasu. Czytanie jest rozrywką, nie tylko na długie zimowe wieczory, umila nam też czas, gdy czekamy na umówione spotkanie czy podczas posiłku – mówi Anna Krakowska, dyrektor CH Ogrody. – To nas rozwija, pobudza kreatywność, pozwala śledzić trendy. Centrum handlowe – przez swoją przyjazną przestrzeń publiczną jest bardzo dobrym miejscem na promowanie takich idei.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11596
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9927493

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.