Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.10.2017 07:22 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Taniec towarzyski dla seniorów

Taniec to świetny sposób na zachowanie młodości, kondycji oraz dobrego samopoczucie fizycznego i psychicznego. Od listopada rusza kurs tańca towarzyskiego dla seniorów.

Kurs tańca towarzyskiego dla seniorów skierowany jest do par 60+.

 – Seniorzy stanowią coraz liczniejszą grupę społeczeństwa, a co najważniejsze coraz chętniej wychodzą z domów i chcą aktywnie oraz przyjemnie spędzać czas – mówi instruktor Ewa Czyżyk. – Kurs to świetny sposób na wspólną aktywność i zabawę. Umiejętności taneczne, nabyte na zajęciach, mogą z powodzeniem wykorzystać na wieczorkach tanecznych skierowanych do osób dojrzałych, których nie brakuje w naszym mieście.

Podczas kursu seniorzy poznają tajniki dostojnego walca, gorącego tanga, latynoskie rytmy samby i cha-chy. Aby wziąć udział w zajęciach nie trzeba posiadać żadnych umiejętności ani żadnego doświadczenia tanecznego. Bardzo wiele natomiast można zyskać. Taniec dobrze wpływa na ciało i umysł, ma właściwości terapeutyczne i jest niezwykle skutecznym lekiem przedłużającym młodość osób starszych. Wspomaga on układ krążenia, układ oddechowy, nerwowy, pokarmowy oraz przemianę materii. Dotlenia wszystkie komórki ciała, poprawia krążenie krwi i elastyczność stawów, wzmaga pracę jelit i zwiększa wydolność płuc.

Taniec to też wspaniały lek przeciwdepresyjny zwalczający stres, będący przyczyną wielu chorób. Jak każda aktywność fizyczna, pobudza wydzielanie endorfin (tzw. hormonów szczęścia). Poprawiają one nastrój, dodają chęci do życia i wyzwalają drzemiącą energię. Emocje wywołane przez taniec mobilizują organizm człowieka i pozwalają na wykonywanie coraz trudniejszych zadań ruchowych. Równie ważne jest i to, że taniec pozwala oderwać się od codzienności, zbliża ludzi i pobudza ich do dalszej aktywności życiowej.

- Otwieranie się na nowe doświadczenia i wyzwania jest bardzo ważne w dojrzałym wieku – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk. – Zajęcia będą pretekstem do wyjścia z domu, nawiązania nowych znajomości oraz wspólnego spędzenia czasu z partnerem, inaczej niż przed telewizorem. Dla wielu seniorów taniec może stać się pasją.  

Zajęcia tańca towarzyskiego dla seniorów realizowane będą od listopada, raz w tygodniu po 60 minut. Koszt to 30 zł od osoby za miesiąc.

Dzień i godzina zajęć zostanie ustalona po utworzeniu grupy – dodają organizatorzy. – Dlatego osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z Centrum Tańca Promyk, które pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00. Zapisywać można się osobiście, telefonicznie - 55 611 01 30/40, 609-977-220 lub mailowo: promyk@swiatowid.elblag.pl .  

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726274

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.