Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.10.2017 13:01 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesłana Placówka:Centrum Tańca Promyk
Taniec towarzyski rozwija i uczy

Każdy rodzic marzy, aby jego dziecko dobrze się uczyło, potrafiło odpowiednio się zachować, ładnie się prezentowało i było komunikatywne. Chcąc wszechstronnie rozwijać swoją pociechę, zapisz go na kurs tańca towarzyskiego. Spotkanie organizacyjne już jutro.

Taniec towarzyski to przede wszystkim trening dla całego ciała, który usprawnia koordynację ruchową, wzmacnia stawy oraz mięśnie. Dobrze oddziałuje także na kręgosłup – kształtuje w dziecku umiejętność utrzymywania wyprostowanych pleców, ściągniętych łopatek, co zmniejsza ryzyko wad postawy.

Można powiedzieć też, że taniec „otwiera umysł” i działa pobudzająco na dziecięcą wyobraźnię. Uczy koncentracji, rozwija spostrzegawczość, orientację w przestrzeni, a poprzez naukę, powtarzanie sekwencji kroków i ruchów poprawia pamięć, a co za tym idzie - dziecko uczy się lepiej i szybciej. Taniec wpływa także na rozwój emocjonalny i artystyczny. Wyzwala pozytywne emocje, niweluje napięcie nerwowe, sprzyja odprężeniu. Dzięki takiej formie ruchowej dzieci wyzbywają się kompleksów i zahamowań, są bardziej otwarte, mniej nieśmiałe. Zajęcia z tańca towarzyskiego wyrabiają również u dziecka poczucie estetyki i piękna, a także uczą zasad savoir – vivre.

- Jak widać zalet uczęszczania na zajęcia tańca towarzyskiego jest bardzo dużo – mówi Joanna Karpiuk z CSE "Światowid". – Dodatkowym atutem jest to, że zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy i byli tancerze Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, którzy mają na swoim koncie duże sukcesy.

Taniec dla dziecka  może stać się formą sportu. Po pierwszym roku kursu podstawowego dziecko może kontynuować naukę w sekcji sportowej w Elbląskim Klubie Tańca Jantar. Tam trenuje pod okiem doświadczonych instruktorów, a z czasem również specjalistów z Polski i za granicy. Dziecko rozpoczyna także rywalizację sportową biorąc udział w zawodach tanecznych. Klub zapewnia pełną ścieżkę rozwoju sportowego bowiem w Elblągu co roku organizowane są co najmniej dwa ogólnopolskie turnieje tańca, na których dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę – 18 października o godz. 17:30 w sali 38 w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" przy pl. Jagiellończyka 1. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-15 lat i odbywają się w każdą sobotę i niedzielę. 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10725527

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.