Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.09.2017 09:26 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Anna Maria Jopek i muzyka świata w Światowidzie

 Już za 3 tygodnie w CSE „Światowid” wystąpi polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek i producentka nagrań, zdobywczyni 9 płyt złotych i 7 platynowych. Mowa o Annie Marii Jopek, która 17 września wystąpi w koncercie z zespołem KROKE.

Anny Marii Jopek nie trzeba nikomu przedstawiać. Znana jest nie tylko w Polsce, ale i na świecie, realizuje projekty z wieloma muzykami świata. Jej ostatnia płyta, wydany w lutym album „Minione”, już uzyskał status dwukrotnej platyny.

Artystce o niezwykłym talencie, głosie, a także urodzie, na scenie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu towarzyszyć będą czterej wyjątkowi mężczyźni - Jerzy Bawoł z akordeonem, Tomasz Kukurba z altówką i Tomasz Lato z kontrabasem, czyli muzycy zespołu KROKE, a także Paweł Dobrowolski na perkusji.

Zespół przyjął  swoją nazwę od słowa oznaczającego Kraków w języku Jidysz, a to dlatego, że grupa pierwotnie utożsamiała się z muzyką klezmerską. Obecnie w ich utworach słychać muzykę etniczną wielu kultur. Połączenie ich grania z głosem Anny Marii Jopek daje niesamowitą mieszankę.

- Dwie gwiazdy na jednej scenie w projekcie balansującym na granicy muzyki klezmerskiej, jazzu, klasyki, a nawet elektroniki. Tego wydarzenia nie można przegapić! – mówi Aleksandra Bednarczuk z CSE „Światowid” . – Koncert zakończy dwudniowy event „Silna i niezależna. Kobieta na swoim”.

Jak podkreśla w wywiadach Anna Maria Jopek muzyka jest językiem ponad wszystkimi innymi językami świata. Uwielbia grać z zespołem KROKE, dla którego najważniejszym elementem w ich muzyce jest improwizacja. Wspólnie koncertują ze swoim projektem zarówno w Polsce jak i za granicą.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11257
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7736497

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.