Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.09.2017 13:18 Kategoria:Historia i dziedzictwo Autor:inf. nadesłana Placówka:Brak
Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu. Europejskie Dni Dziedzictwa 2017.

Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu to myśl przewodnia tegorocznej, jubileuszowej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Główną ideą EDD jest odkrywanie i obcowanie z dziedzictwem kulturowym. Okazji będzie wiele, gdyż na terenie województwa do końca września organizowane są różnorodne wydarzenia kulturalne, wykłady, wycieczki i plenery.

W tym roku motyw przewodni EDD ściśle łączy się z ideą kampanii realizowanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa „Krajobraz mojego miasta”, która motywuje do dbania o otaczającą nas przestrzeń miejską, do szanowania charakteru miejsca, w którym mieszkamy oraz zabytków współtworzących nasze miasta i miasteczka.

Wśród wydarzeń odbywających się we wrześniu na Warmii i Mazurach znajdują się spotkania i wystawy poświęcone dziedzictwu krajobrazowemu regionu m.in. wykłady o tradycyjnych wiejskich ogrodach, krajobrazie i architekturze Warmii oraz o odczytywaniu dziedzictwa z krajobrazów. W wielu miejscowościach prezentowane będą wystawy malarstwa i fotografii oraz odbędą się wydarzenia kulturalne.

Inauguracja

Wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się 9 września w Węgorzewie. Muzeum Kultury Ludowej zaprasza na spacer historyczny ulicami Węgorzewa „Miej oczy dookoła głowy!”, który poprowadzi dr Jerzy Łapo. W jego trakcie uczestnicy będą mieli okazję poznać historię wybranych obiektów, budynków i przestrzeni o znaczeniu historycznym, a przede wszystkim odnaleźć szczegóły, które na co dzień umykają.

Program

W kolejnych dniach i w różnych miejscach odbywać się będzie szereg wydarzeń. Pełna informacja o tym, co będzie się działo podczas tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie warmińsko-mazurskim dostępna jest w informatorze i na stronie: www.edd.nid.pl

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10398369

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.