Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.08.2017 09:43 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Zyta Wrzos Placówka:Centrum Tańca Promyk
Nowy sezon w Promyku

Rozpoczynając kolejny sezon taneczny, Centrum Tańca "Promyk" zaprasza dużych, małych i wszystkich tych, dla których taniec jest pasją, doskonałą formą zabawy, sposobem na realizację siebie, a może... nawet szansą na świetną przygodę i sukces.

- Centrum Tańca Promyk to profesjonalni i doświadczeni instruktorzy i trenerzy, wszechstronna oferta oraz indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk”. - U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsze dzieci w wieku od 3 do 4 lat zapraszamy na zajęcia Rytmiki, a w wieku 4-6 lat  do Dziecięcej Akademii Tańca. Są to zajęcia, gdzie tańca uczymy w formie zabawy.

Dziecięca Akademia Tańca ukierunkowana jest bardziej na taniec towarzyski, za to na rytmice dzieci zdobywają umiejętności potrzebne do rozwijania w przyszłości różnych technik tanecznych.
Dzieci w wieku 6-12 lat, które dysponują nadmiarem energii, warto przyprowadzić na Hip-hop lub Sumbę Kids. W obu przypadkach zajęcia są dynamiczne i pełne ekspresji. Hip-hop to luz i dobra zabawa, gdzie różnorodność układów wyzwala kreatywność uczestników. Podczas sumby kids dzieci tańczyć będą do hitów muzyki popularnej i energetycznej muzyki latynoamerykańskiej oraz nauczą się współpracy przy wykonywaniu różnych układów chorograficznych.

Dziewczynki charakteryzujące się gibkością powinny sprawdzić się na zajęciach gimnastyki artystycznej. To niełatwa dyscyplina niosąca jednak wiele korzyści: uczy samodyscypliny, samodzielności, kształtuje zwinność i nadaje dziewczynkom wdzięk. Zajęcia skierowane są do dziewczynek od 5 roku życia.
Formą, która w Promyku uczona jest dosłownie po mistrzowsku jest taniec towarzyski.

- To na parkietach naszego centrum trenują tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar" oraz mistrzowie Polski w formacyjnym tańcu towarzyskim – mówi Zyta Wrzos. – Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat.

Tajniki tańca towarzyskiego mogą poznać również dorośli. Kurs będzie dla nich odpowiedzią na pytanie, jak zatańczyć z dowolną osobą do każdej muzyki i przy tym czuć się pewnie.

- Wśród oferty dla dorosłych jest dużo zajęć, dzięki którym Panie mogą zadbać o figurę – dodaje Zyta Wrzos. - Nowością w naszym centrum są Stepy, czyli platformy stosowane w fitness. Jest to także dobry sposób na zredukowanie stresu i aktywny relaks.

Najbardziej intensywnymi zajęciami w ofercie jest Stay fit trening funkcjonalny- tutaj wyciskając siódme poty można wymodelować ciało, wzmocnić wszystkie partie mięśni  i spalić kalorie. Dobry wpływ na sylwetkę będą miały także zajęcia. Fitball, podczas których z pomocą piłek poprawić można stabilizację ciała i zgubić kilogramy. Dla osób, których celem nie jest utrata masy ciała, lecz jego uelastycznienie odpowiednie będą zajęcia Pilates. Jest to forma ćwiczeń podobna do jogi, która relaksuje, wzmacnia mięśnie, odciąża kręgosłup i obniża poziom stresu.

Dla Pań, które od ćwiczeń wolą taniec, jest Lady latino. W tym roku wyjątkowe, bo z dużą ilością elementów Bachaty.

- Bachata to taniec bardzo zmysłowy, który pomaga odkryć swoje wdzięki – wyjaśnia Zyta Wrzos. - Zajęcia pozwolą Paniom poczuć się kobieco, a jednocześnie poprawić i utrzymać kondycję oraz smukłą sylwetkę.

Centrum Tańca "Promyk" dba także o seniorów i dla nich odbywać się będą zajęcia taneczno-gimnastyczne 60+, Pilates 60+ oraz Fitness 60 +. A przyszłe mamy mogą skorzystać z zajęć cyklu Aktywna ciąża.

Osoby, które chcą na żywo zapoznać się z ofertą mogą wziąć udział w Maratonie Tanecznym, który odbędzie się 10 września w godz. 16:00 – 19:00 w holu głównym Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Wstęp jest bezpłatny.

Zapisy: promyk@swiatowid.elblag.pl lub w Centrum Tańca „Promyk” (ul. Browarna 80).

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726286

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.