Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.08.2017 10:32 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Zyta Wrzos Placówka:Centrum Tańca Promyk
Wakacyjna Akademia Tańca

Wczoraj, 10 sierpnia, dzieci z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar wyruszyły na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy do Iławy.

Obóz to połączenie rekreacji z edukacją i sportem. Tematem przewodnim jest taniec towarzyski, a sam obóz skierowany jest do młodszych tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Obóz  dofinansowany jest ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu, a jego  organizatorem jest Stowarzyszenie "Jantar".

– W obozie biorą udział dzieci, które są na początku tanecznej drogi ponieważ trenują od około trzech lat – mówi Mateusz Czyżyk, instruktor EKT Jantar. – Taki obóz jest dla nich prawdziwym wyzwaniem ze względu na intensywność zajęć i ilość wiedzy jaką muszą przyswoić. 10 dniowy obóz daje tyle same co pół roku pracy w sezonie tanecznym /rok szkolny/.

Obóz będzie miał charakter sportowy. Codziennie rano podczas rozgrzewki dzieci będą biegać, a także wykonywać ćwiczenia rozciągające, wysiłkowe i na koordynację.

Zajęcia z tańca towarzyskiego z instruktorami odbywać się będą dwa razy dziennie. A wieczorem dodatkowo 30 minut baletu oraz dla chętnych practice czyli zajęcia podczas, których dzieci samodzielnie ćwiczą poznany materiał.

W programie obozu oprócz dużej ilości zajęć tanecznych znajdzie się także wiele innych atrakcji, w tym warsztaty teatralne.

- Przyjedzie do nas Karol Drozd, były tancerz, a obecnie aktor współpracujący z teatrem w Berlinie i Warszawie - mówi Mateusz Czyżyk. – Przeprowadzi on zajęcia, na których dzieci pracować będą nad wyrazem artystycznym w tańcu. Taniec to wyjątkowy sport, w którym nie wystarczy kondycja i umiejętności, ale także bardzo ważna jest prezentacja, a nawet gra aktorska.

Ponadto dla uczestników zaplanowano takie atrakcje, jak: wyjścia nad jezioro, do Aquaparku w Iławie, na kręgielnię, gry terenowe, rozgrywki sportowe. Tancerze odwiedzą także „Rancho Windyki”, które odgrodzone jest od cywilizacji pasem lasów i pięknym jeziorem Łabędź. W czasie pobytu na Rancho odbędzie się wspólne grillowanie. Kolejną atrakcją będzie wyjazd do Huty Szkła i Parku Etnograficznego w Olsztynku, gdzie zgromadzone jest 68 zabytków małej i dużej architektury z terenów Warmii, Mazur i Powiśla. Dzieci wezmą także udział w rejsie statkiem po Jezioraku. Rejs będzie trwał około godziny, a w jego trakcie dzieci zobaczą interesujące zakątki najdłuższego polskiego jeziora.  

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726276

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.