Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.07.2017 13:48 Miasto:Olsztyn Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:inf. nadesł. Placówka:Biblioteka Wojewódzka
„Obrazy” w fotografiach
Fot. Małgorzata Bojarska-Waszczuk
Fot. Małgorzata Bojarska-Waszczuk

W piątek, 21 lipca br. w olsztyńskiej Galerii Stary Ratusz odbędzie się wernisaż fotografii Małgorzaty Bojarskiej-Waszczuk. Cykl prezentowanych zdjęć autorka zatytułowała „Obrazy” traktując go, jako dokumentację obrazów odkrytych w świecie, które ją poruszyły, które chciała uchwycić.

- Fotografie, które zaprezentuję to wybór obrazów zastanych, zobaczonych wtedy, gdy z wolną głową obserwuję świat. Wtedy oczy otwierają się bardziej, widać każdy drobiazg − lśnienie światła na piórach ptaków i chropowatą materię blachy. To moje obrazki z wakacji – opowiada autorka, która jest olsztynianką i absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. - Obrazy spotykałam przez kilka lat − narastały, powracały do mnie, a ja do nich. Chciałabym móc je odnajdywać jeszcze długo... Lubię powracać, widzieć zmiany, które na pamięć miejsc nakładają wciąż nowe warstwy − przemalowują rzeczywistość.
Małgorzata Bojarska-Waszczuk pracuje głównie w technikach rysunkowych i graficznych. Od wielu lat związana jest z Biurem Wystaw Artystycznych w Olsztynie. W latach 2013-2014 prowadziła galerię Stara Kotłownia przy Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od 2015 roku jest dyrektorem BWA Galerii Sztuki w Olsztynie.
- W każdym z mediów poruszam się w przestrzeni niefiguratywnej, umownej, abstrakcyjnej. Abstrakcja prowadzi mnie dalej, wyżej, głębiej. Uciekam od dosłowności, nawet fotografując zobaczone kompozycje. Wyczulona na pewne układy form, powtarzalne kształty, zauważam je w różnych sytuacjach wizualnych. Z zachwytem smakuję ich niewymuszoną, znalezioną obecność. Obecność specjalnie dla mnie − obraz abstrakcyjny, geometryczny, piękny w swej niedosłowności – mówi o swojej twórczości. - Fotografii używam jako szczególnego medium pomocniczego. Nie dla kreacji, w rozumieniu tworzenia nowej wizji. Ja obraz znajduję. Podstawową potrzebę kreacji realizuję w rysunku.

Wernisaż fotografii rozpoczyna się o godz. 17.
Wystawa prezentowana będzie do 3 sierpnia 2017 r.
Olsztyn, Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11598
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9946005

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.