Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.06.2017 10:38 Miasto:Nidzica Kategoria:Muzyka Autor:Ewelina Bober, EB Placówka:Brak
ZMRock w Nidzicy

Po raz szesnasty w murach nidzickiego zamku odbędzie się Zamkowy Maraton Rockowy. Już w niedzielę, 18 czerwca br. o godzinie 15.00 na scenie zagrają wyłonione w drodze przesłuchań zespoły, wykonujące różne odmiany rocka. Tegoroczną gwiazdą wieczoru będzie Sztywny Pal Azji.

Zamkowy Maraton Rockowy, czyli „ZMRock” to ogólnopolski konkurs organizowany przez Nidzicki Ośrodek Kultury. Celem festiwalu jest prezentacja rocka we wszystkich jego odmianach. Udział mogą wziąć zespoły grające muzykę rockową, reggae i blusa z wyjątkiem hard core punk, death i black metalu.

- Pomysłodawcą i propagatorem festiwalu jest wieloletni instruktor Nidzickiego Ośrodka Kultury, Marek Bieńkowski. Ideą, jaka zawsze przyświeca temu wydarzeniu jest propagowanie rocka oraz promowanie młodych zespołów – informuje Krzysztof Żukowski, kierownik Działu Animacji Kultury NOK.

W tegorocznej edycji zostało wyłonionych dziesięć zespołów z całej Polski.Na scenie wystąpią: James Button Band ze Szczecinka, The Dmoks ze Szczytna, Tripsys z Warszawy, Establishment z Wołomina, Thecold z Mińska Mazowieckiego, Emtes Live Band z Giżycka, Mantra z Nidzicy, Radioslam z Warszawy, Reszta Pokolenia z Płocka, Specjaliści z Warszawy.

Gwiazdą wieczoru będzie Sztywny Pal Azji, który karierę rozpoczął w 1986 roku na jarocińskim festiwalu. W 2016 roku obchodził XXX-lecie istnienia, natomiast w 2017 roku zespół będzie świętować 30 lat od debiutu płytowego. Na scenie wystąpi: Jarek Kisiński, Zbigniew Ciaputa, Leszek Nowak i Paweł Nazimek – założyciele zespołu.

Już w niedzielę o godzinie 11.00 odbędą się próby zespołów. Festiwal rozpocznie się o godzinie 15.00, finałowy koncert zespołu Sztywny Pal Azji planowany jest na godzinę 20.00. Udział w festiwalu jest bezpłatny

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11145240

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.